| Cookie22 a întrebat:

Deci, ma uitam la un serial si era o scena despre Alice in tara minunilor. Si mi-am amintit random de o piesa veche rau. Si nu gasesc nici cum piesa, asa ca am apelat la cea mai disperata optiune si uite-ma aici. Bun, piesa incepe cu o fata care sta pe jos, pe iarba si mai multe personaje se uita la ea, de sus. Ca si cum s-ar fi trezit intr-o alta lume. Apoi imi amintesc doar doua secvente. Una in care sunt toate personajele la masa sau ceva de genul, si este ca si scena din film. Cealalta scena este cu fata (care din cate imi amintesc era blonda si subtirica) care sta intr-o camera micuta si roz, in miniatura sa zicem, si se tot invarte pe acolo. Nu stiu daca piesa era in romana sau engleza, de aceea imi este greu sa o gasesc. Daca cineva citeste vreodata asta, va rog ajutati-malaughing

1 răspuns:
| Terraplanet a răspuns:

Bună, filmul de care vorbești este cumva desenul acela din 1951:
https://www.google.com/......ps?/search
Sau zici de altul?
Am găsit un site unde poți viziona nu numai desenul asta animat ci și altele, de la Disney.
Este vorba de desenefaine.ro
Incearca și cauta acolo.
Îl vei găsi.