| andreea4ever a întrebat:

E mai compicat.La telefoanele Nokia, una din melodiile de la teme, este foarte frumoasa. E lenta, si mi se pare ca e ceva gen japonez (fara versuri.Doar niste sunete specifice locului). E cantata la fluier sau la nai, dar cred ca mai sunt si alte instrumente.Am auzit ca a fost si in niste desene animate.Cum se numeste si de unde as putea sa o iau? E foarte frumoasa.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| beyonddarkness a răspuns:

Daca tot esti o ascultatoare a muzicii japoneze :) (
japonezii sunt renumiti pentru muzica de relaxare pe care o redau datorita instrumentelor pe care le folosesc cu maiestrie) :) iti recomand sa asculti asta :http://www.youtube.com/watch?v=2qqmwsxFOK4 auditie placuta iti doresc si relaxare maxima totodata :)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Potzi sa o 'iei'de unde vrei. E cantata la ce ai spus tu(in plus:la ocarina, la frunza, la cimpoi, la taragot...)Aici ai perfecta dreptate.Este gen(ambigen sau ambiguu)japonez specific locului.
Da, Da, Dar specifica 'locului'..."Japonez din Montevideo,(vad muntele)ca sa inteleaga? si sssSnacccke! Ce e' drept, sunetele sunt specifice(cui?)!