| xelAlex a întrebat:

E tarziu sa ma apuc de chitara? Am 14 ani si vreau sa am o cariera in muzica, am si voce.

Răspuns Câştigător
| Glamour612 a răspuns:

Nu este niciodată prea târziu. Tu chiar ai vârsta potrivită. Dacă îți place muzica și ai vrea să începi să cânți la chitară, găsește pe cineva de la tine din oraș care să te ajute. Poate fi chiar un profesor de muzică. Sau chiar profesorul tău din școală dacă se pricepe. Dacă ai ambiție și crezi că o să te ții de lecți, eu zic să te apuci acum. Succes! :* Și cine știe... poate peste câțiva ani, vom auzi de tine în toată țara. big grin Mult noroc! :*

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu este tarziu! Poti face asta la orice varsta doresti, principalul este sa-ti doresti.Multa bafta!

| Thunderstruck a răspuns:

Da, e prea tarziu, si nu din cauza varstei, ci din cauza muzicii pe care-o asculti.

| Rakanishuu a răspuns:

Nu. Niciodata nu este prea tarziu. Daca tu crezi ca poti si ca ai suficienta rabdare, timp etc. atunci este ok.
Eu m-am apucat acum 2 ani ( 15 ani ) si in momentul acesta cant la o chitara electrica, pentru ca asta am vrut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i tarziu sa te apuci de chitara insa nu ai nicio sansa pentru o cariera.

| QuiPp a răspuns:

Nu este tarziu ^^, fratale meu s-a apucat la varsta de 16 ani, si este foarte bun

| xelAlex explică:

Va multumesc la toti...nu-i judec pe cei care n-au fost prea draguti cu mine, in fine. Poate au dreptate sau nu, oricum e alegerea mea ce muzica ascult Thunderstruck.

| Manowar a răspuns:

Never too old to rock!
Sfatul meu este sa ii dai inainte cu talentul tau si poate va iesi ceva frumos! Bafta.

| RocketShip a răspuns:

Eu incepusem pianu la 16 ani si in 1 an deja incepusem sa cant melodii intregi destul de complicate. nu am facut chitara. eu cant doar la tobe si pian. dar nu e tarziu

| RocketShip a răspuns:

Si inca un sfat sa nu crezi ca vei face o cariera imensa de unul singur. de cand lucrez in industria muzicala un lucru am inteles ca sa ai un succes imens gen vedetele astea tinere de acu de pe la disney spre exemplu. parintii lor lucrau in domeniu si de aceea au putut sa se lanseze singure si sa ajunga virale in un timp asa de scurt. concentreazate un an doi pe chitara calumea si apoi cautati membrii o chitara un tobosar un basist si un pianist trupa foarte complexa ( in fine acum basul se poate face direct pe clape ) visul meu e acelasi de a avea o cariera si am avansat destul de mult spre a il implini. cu inca cativa amici ne'am apucat si incetul cu incetul mai cantam prin cluburi in deschidere la alte concerte etc. sper sa auzim si de tine ca ti'ai implinit visul happy SUCCES!