| Irinaaaaaaa a întrebat:

E tarziu sa ma apuc sa invat sa cant la pian dupa facultate? in cat timp as progresa cu cateva ore de exersat pe saptamana?
fundoi :v

7 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Daca ai talent, nu e tarziu nici-o data. Talenul nu moare nici-o datawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te apuci si la 50 de ani care este problema. si eu in viitorul apropiat vreau sa imi cumpar un fel de pian ( nu stiu cum se numeste exact ) si sa invat sa cant la el. imi place mult muzica clasica.

" am inteles totusi ca e mai usor sa inveti din adolescenta sau chiar din copilarie" nu e 100% adevarat stai linistit. acum 2 ani urmaream un barbat pe youtube care a invatat singur sa cante la pian, fara profesor. canta omul ala de iti venea sa plangi si avea peste 40 de ani. daca iti place si chiar vrei sa inveti, nu ai cum sa dai gres. mult succes.

| MgdDroopy a răspuns:

Nu este târziu niciodată. Mulți și-au găsit pasiunile la vârste mult mai înaintate. Și au avut succes.
Iar despre progres, doar talentul și pasiunea ta îți pot răspunde la întrebare.
E usor sa îți spunem ca in X lecții o să ajungi un mic Mozart, dar, cine știe... :-)

| Irinaaaaaaa explică (pentru MgdDroopy):

Multumesc(: am inteles totusi ca e mai usor sa inveti din adolescenta sau chiar din copilarie. iar dupa facultate, cine stie cat timp o sa fie? acum mai am jumatate de liceu, dar in al meu micut oras nu prea exista posibilitati nici pentru chitara, ce sa zic si de pian.

| MgdDroopy a răspuns (pentru Irinaaaaaaa):

E mai usor cand esti copil, dar daca ai pasiune... nimic nu mai conteaza! Cati nu invata de mici, dati de parinti la pian si ajung sa urasca pianul?
Uite ca sa nu pierzi timpul pana atunci :)

https://www.youtube.com/watch?v=SlRUzHiL5GE

http://virtualpiano.net/

http://www.bgfl.org/bgfl/custom/resources_ftp/client_ftp/ks2/music/piano/

http://gandeste-rational.blogspot.ro/......ne-la.html

Astept invitatie la un concert de al tau! :)

| Irinaaaaaaa explică (pentru MgdDroopy):

Uite cu asta ai reusit sa ma motivezi. multumesc frumos puppy dog eyes

| MgdDroopy a răspuns (pentru Irinaaaaaaa):

Nu uita de invitație!