| MJ4everkingofpop a întrebat:

Este adevarat ca Michael Jackson suferea de boala numita-vitiligo(o boala care decoloreaza pielea)?
Am citit pe Wikipedia ca din cauza acelei boli MJ a trebuit sa isi faca operatii estetice.
Credeti ca este adevarat?

Răspuns Câştigător
| RyGoLeTa a răspuns:

Buna!
Nu s-a facut el alb ci a avut o boala de piele si anume vitiligo, el cu gurita lui a spus ca era mandru fiind negru. Michael era asa mai timid si prima data nu a spus nimic despre culoarea pielii sale si de aceea s-a interpretat ca s-a facut alb.Crede-ma nu-i adevarat. Uite si o dovada cand a dat un interviu lui Oprah:

http://www.youtube.com/watch?v=Q2EF-iYpqR8 -varianta lunga, adica tot interviul.

http://www.youtube.com/watch?v=LuHvlHxR-eg -varianta scurta cand spune despre vitiligo

Cat despre operatii tatal sau care l-a chinuit batut si nenorocit ii spunea zi de zi ca:''Ce nas mare ai!'' si radea.El a fost inchis ore intregi in dulap de tatal sau fara niciun motiv.
El a fost traumatizat de tatal sau fara inima.In ciuda acestor fapte cand s-a facut mare l-a iertat.
Avea insomnie cronica si i-a cerut doctorului sau ceva care sa il ajute sa poata dormi, iar acesta i-a dat Propofol si l-a distrus de tot.O alta cauza a mortii este oboseala si lipsa de mancare lui nu ii prea placea sa manance, acum familia Jackson da in judecata compania AEG, compania care se ocupa de cele 50 de concerte pe care Michael avea sa le sustina dar nu a mai apucat.Acesta companie nu a tinut cont de starea fragila de sanatate al lui Michael.

Daca mai ai nelamuriri intreaba-ma sunt o fana inraita.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care spun ca a facut operatie de schimbare a pielii nu stiu ce vorbesc.
O interventie chirurgicala lasa cicatrici in plus trecerea lui din negru in alb s-a facut treptat nu s-a culcat negru si s-a trezit alb.

| StephyMonster a răspuns:

Michael vroia să fie alb, ăstea sunt zvonuri.Pur și simplu vroia să arate diferit, el a murit din cauza drogurilor și a medicamentelor pentru calmarea nervilor, nu a avut nicio legatură cu pielea sau operațiile.

| Gabriella98 a răspuns:

Nu,Michael Jackson si-a facut operatia de schimbare a pielii deoarece, pur si simplu nu ii placea culoarea sa si nu voia sa fie "discriminat"winking. Funda? big grin

| RyGoLeTa a răspuns (pentru Gabriella98):

El a avut o boală numită vitiligo așa cum întreabă și anonimavorbeste97.
Nu și-a făcut nici o operație de schimbare a pielii, ci doar operații estetice.Nu vorbi dacă nu știi, întotdeauna vreau să explic lumii chestia asta pentru care a fost atât de criticat...
http://www.youtube.com/watch?v=LuHvlHxR-eg

| StephyMonster a răspuns (pentru RyGoLeTa):

Păi MJ a fost criticat de tot felul, INVIDIA asta! Eu am citit unele articole în care se zicea că el s-a operat la piele, altele ziceau cu totul altceva. Știi atâtea despre el O: Și eu încerc din greu să îi explic lumii ce fel de persoană e Lady Gaga(eu sunt fan), dar normal că nimeni nu mă asculta...

| RyGoLeTa a răspuns (pentru StephyMonster):

Da asa e, da stiu cateva lucruri nu chiar tot.
Stiu..iti racesti gura degeaba ca nimeni nu te asculta.
Nu toata lumea intelege un artist.

| Behindyou a răspuns (pentru Gabriella98):

De ce ar mai fi facut melodia Black or White, daca i-ar fi pasat catusi de putin de ce culoare are?

De ce ti-ar da funda, daca raspunsul tau n-are nici o logica?

De ce exista atat prostie?!

| MJ4everkingofpop explică (pentru RyGoLeTa):

Majoritatea oamenilor nu stiu adevarata poveste( ca avea o boala) si sustin faptul ca si-a facut operatii de schimbare a pielii si urasc acest lucru... oricat de mult incerc sa le explic nu vor sa inteleaga si sa creada adevarul.