| BringMeTheHorizon a întrebat:

Eu acum vreau sa invat pe chitara clasica.Sa zicem ca o sa stiu f bine in 2-3 ani, as putea trece direct la chitara electrica, sau mai trebuie sa invat pe acustica sau pe altele de mai sunt pe acolo?

5 răspunsuri:
| alecsandor a răspuns:

Salut, nu este o regula ci doar o prejudecata: poti incepe direct pe electrica, nu este nevoie sa studiezi intai chitara clasica pentru a te descurca.

| BringMeTheHorizon explică:

Ms... 3days chiar eram mai "nelinistit" ca o sa dureze 2-3 ani. ca eu urmaresc sa cant la electrica.pentru a putea face cover la melodii ceeea ce iubesc ca masalaughing

| impossible a răspuns:

Daca stii sa canti la o chitara clasica stii si la una acustica... ele normal sunt la

ele dar au putine diferente

| lifeislife a răspuns:

Ai putea dar la chitara acustica se aude mult mai bine dcat la cea clasica si daca exersezi mai mult poti invata mai repede nu in 2-3 ani ...succes/m\

| methamphetamine a răspuns:

La chitara clasica poti canta mai usor prima data, mai ales daca e si de incepatori.