| alex241 a întrebat:

Eu cant la chitara si mereu dupa ce cant mi-se umfla buricul degetelor
ce as putea sa fac? Si mereu ma doare dupa ce cant

Răspuns Câştigător
| leapșa a răspuns:

E normal asta, dar linisteste-te, nu va tine pentru totdeauna.
Degetele tale sunt inca in formare, iar in timp acele burice se vor batuci si nu vei mai avea probleme. Vei putea canta ore intregi fara sa te doara.
Dar pentru asta nu trebuie sa te lasi de exersat. Dimpotriva, cu cat exersezi mai mult (in fiecare zi), cu atat degetele se formeaza mai bine.

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Problema asta o au sau au avut-o toti. Nu ai ce face. Poate doar sa cauti pe la farmacie vreo crema care sa-ti usureze indispozitia. Cu timpul, pielea se va ingrosa si nu vei mai simti nicio durere, insa pana atunci, vei avea de tras.