| boris255 a întrebat:

De azi am inceput sa simt furnicaturi o data la câteva minute in buricul degetelor de la maini. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este de la o pozitie proasta a cotului sau mainii, ori de la nemsicatul mainii o bucata de vreme.
Toti avem aceste furnicaturi in degetele de la maini sau picioare, cand stam mai mult intr-o anumita pozitie.

| peperonies a răspuns:

Lipsa de potasiu.

| tpuuser999 a răspuns:

"De azi" e un termen prea scurt ca sa generalizezi. Daca ti se intampla 3 zile la rand e altceva. Mergi la medic. Daca iti amortesc extremitatile este semn de probleme cu glicemia sau cu circulatia. Poti fi hipotensiv sau sa ai mici probleme cu reglarea nivelului de glucide...