| SynZeSaseTri666 a întrebat:

Exista vreo trupa satanista de rock in Romania. Daca nu ziceti-mi alta.Dau funda si vot pentru cea mia buna.

Răspuns Câştigător
| Metaloco a răspuns:

TRUDA ar fi un pic ca au niste melodii mai neortodoxe(truda-popa) sau krepuskul

| SynZeSaseTri666 explică (pentru Metaloco):

Foarte tare!happy. Mersi foarte tari versurile si ritmulbig grin.

| Metaloco a răspuns (pentru SynZeSaseTri666):

Npc rock matusha \m/

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Metaloco):

Satanismul înseamnă tot ce-i neortodox? straight face

| Metaloco a răspuns (pentru Woodenpints91):

Nu dar nu am stiut cum sa ma exprim

13 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Truda?
Trupa satanista?
Cati mai suneti?

| Ionescu_Matei_1982 a răspuns (pentru RockNbeer):

Da sunt sataniști, deși ei se declară liber cugetători sau chiar atei - nu mai știu, ideologia lor este mot-a-mot inspirată din biblia satanică a lui Anton Szandor Lavey. De altfel ateismul este numit satanism modern. Ei nu sunt sataniști tradiționali sau teiști dar sunt clar sataniști - de altfel anticreștinismul lor este mai mult decât declarat. Nu o să înțeleg niciodată de ce rockerii neagă puternica influență satanică asupra acestei muzici. Care este problema cu satanismul?! Satanismul a existat dintotdeauna în cultura umană, este o religie sau o antireligie extrem de veche și e firesc că elementele sale s-au strecurat în toate stilurile muzicale moderne, rap, rock, metal, pop, disco, trance, etc - ba chiar și manelele au puternice influențe sataniste.

| RockNbeer a răspuns (pentru Ionescu_Matei_1982):

Mersi ca mi ai spus,am sa evit sa mai cant notele cu influenta satanica,am auzit ca Si bemolul ar avea niste influente din cauza ca incepe cu litera S de la Satana.
E o diferenta intre a te folosi de personaje,povestiri dintr o anume mitologie si altceva e cand esti pustan teribilism care vrea sa sperie babe in autobuz si te declari sustinator al satanei.
Intr adevar,sunt trupe care canta despre chestiile astea, in special trupe de metal, insa chiar nu inteleg ce treaba are disco si trance cu mitologiile antice Oo
Iar ateismul nu e numit satanism modern, satanistii moderni au influente din ateism, asta nu i face pe ateii satanisti moderni.
Si nu am inteles ce ai vrut sa spui la faza cu "de altfel anticreștinismul lor este mai mult decât declarat"
Nu i nevoie sa fii satanist sau ateu ca sa fii anticrestin.

| Ionescu_Matei_1982 a răspuns (pentru RockNbeer):

Poți asculta Sfoară Metal, se asociază perfect cu săpunul lichid

| BassHunter13 a răspuns:

TRUDA sunt cei mai cei! pacat ca nu ii prea cunoscuta...Multi idioati inca ascult muzica fosilelor celor de la Iris! Dar Truda The Best!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Delicacy):

De când Marduk sunt români? rolling on the floor

| Delicacy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Upsss...aşa crezui.M-am luat după numele melodieiblushing
Nu-mi plac decât trei piese de la ei, aşa că nu m-am interesat prea mult.thinking

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Delicacy):

Melodia aia are doar titlul în română. Versurile-s în engleză.