| Beatriceeeeeeee a întrebat:


Buna happy
Am inceput sa dansez in urma cu 5 ani aproximativ.
Mi-a fost greu, deoarece am inceput cu stangul.
Am facut parte dintr-o familie de baptisti, asta pana cand, in urma cu 4 ani cand mama a divortat. Sunt o fire rebela si independenta, si acum, ma simt in sfarsit normala.
Parca totusi lipseste ceva. In primii 2 ani, am practicat dansuri sportive, cu toate ca familia nu era de acord. Nu ma simteam implinita, asa ca m-am lasat. Acum 1 an, am inceput sa fac street dance, si nu aveam nici macar un gand ca acest stil de dans va devenii marea ma pasiune. Sunt foarte buna in hip hop, si pur si simplu simt ca dansez. Nu am mai continuat cursurile de dans deoarece nu aveam cum sa ajung (pentru ca stau la 30 km. departare) si era un mare efort si pentru mama mea. Ea ar fi de acord cu dansurile, doar ca ..eu imi doresc mult mai mult. Nu vreau sa mai stau in fata oglinzii 4 ore pe zi si sa dansez, pentru ca nu e acelasi lucru fata de timpul in care faceam parte din trupa. Mama mea ar fi de acord sa ma duca fiindca avem posibilitatea, doar ca ea va fi de acord doar pe timp de vara si asta e mai dificil. Nu pot sa vorbesc cu ea, fiindca am tot incercat si amana mereu, parca ezita, si parca asta ar fi ultimul lucru la care s-ar gandii. Aveti vreo solutie? Ma puteti sfatui?
Sunt scoli in Romania, respectiv in Timisoara de street dance? Ma ajutati sa ma informez? Repet, funda! happy

1 răspuns:
| Beatriceeeeeeee explică:

Am uitat sa mentionez ca nu mai sunt baptista, si nici mama mea happy