| bibi_2590 a întrebat:

Hei.ma ajuta si pe mine cineva? am un ipod shuffle, 3rd gen. problema este ca atunci cand il bag in calculator sa'l incarc, icon'ul bateriei din itunes arata ca se incarca.totul ok... dar niciodata nu termina.mereu arata ca se incarca, iar luminita de pe ipod este portocalie, niciodata nu ajunge verde. iar bateria ma tine destul de putin. stiti cumva ce este in neregula?big grin

5 răspunsuri:
| pdannysan13 a răspuns:

Ai incercat toate porturile usb? si eventual daca ai prieten care are ipod incearca alt cablu.

| pdannysan13 a răspuns:

Poate ca cel mai bine ar fi sa te gandesti la cablu prima data si nu la o problema cu ipod-ul in sine. este si mai ieftin sa schimbi un cablu decat un ipod tongue

| pdannysan13 a răspuns:

Am vazut acum ca este un buton in iTunes, mergi pe Help si este acolo Run Diagnostics. si acolo sunt parca niste optiuni ca ti se testeaza iPod-ul. nu stiu, incearca happy

| bibi_2590 explică:

Am incercat 3 din 4.nu cred ca va fi diferit la ultimul... si nu am de unde sa imprumut alt cablu.

| bibi_2590 explică:

Ai dreptate, chiar este mai ieftin:p. dar nu stiu daca asta este problema.am citit pe net si am vazut ca multi au avut problema asta.thinking poate de vina este simplul fapt ca ipod shuffle nu are o baterie buna, in generalthinking