| Anonim0078965 a întrebat:

Hei! Sunt nou in lumea rock-ului.Ce trupe va plac? Vreau sa ascult si eu muzica buna asa ca dati-mi idei doar daca sunteti cunoscatori happy. Mersi!

16 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Bine, pana acum ai primit cam doar un raspuns in regula
poti incepe cu trupe mai cunoscute, Iron Maiden, AC/DC, Pink Floyd, Led Zeppelin, Aerosmith, Red hot chili peppers, System of a down, Rammstein etc
dar, daca chiar iti place genul, vei ajunge eventual sa asculti si metal, si inevitabil trupe mai putin celebre gen Agalloch, Suidakra, Stratovarius, Sonata Arctica, Slayer, Haggard, Korpiklaani, si mai sunt enspe mii de trupe faine de genul
avem si noi trupe in regula : Cargo, Coma, Travka, Alternosfera, Luna amara
iti zic doar atat, nu asculta trupe gen BVB. eventual iti va parea foarte rau mai tarziu, altfel esti idiot

| Neberius13 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Si care-i ala un raspuns ok? Ca eu nu vad nici unul. Oricum, Anonimule, asculta-l pe nenea de mai sus ca zice bine ce zice.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Neberius13):

Ionutz9912 mai zicea niste trupe in regula
apropo, sunt o tanti

| Neberius13 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Nu ma dau in vant dupa Nickelback si albumele mai noi ale celor de la Metallica (dupa al 4-lea), Green Day ascultam cand eram prunc mic. Scorpions, Queen si Iris sunt trupe faine din ce a zis. Cargo si Compact is mediocre.
Scuzele mele tanti Ficioara de Hier.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Neberius13):

Nickelback si metallica nu ma dau pe spate nici pe mine, tin minte anul trecut ca incercam sa imi impun sa ascult metallica fiindca toti erau gen "omg metallica cea mai tare trupa ever"
green day la fel
cargo sunt foarte faini
si scuze acceptate

| Deaad a răspuns:

Daca ai inceput sa asculti acum recent iti dai seama ca nu merge death metal.Sau cine stie laughing
Korn sunt usor digerabili pentru tine.Sau Slipknot.
Black Sabbath
Led Zeppelin
AC DC
Metallica
Megadeth

| վፀiፀፀ a răspuns:

Hey, eu nu ascult rock dinacela cu screamo fiindca nu-mi plac dar uite cateva trupe care sunt geniale:
Three days grace
Evanescenses
Linkin parca
Blacklisted me
Pretty reckless
Breaking Benjamin
Skillet
Paramore

Sper sa-ti placa la fel de mult cum imi plac miehappy

| Mykymu a răspuns:

In This Moment
Slipknot
DEEZ NUTS
Elan
SICK OF IT ALL
Rammstein

| SorinaSuciu a răspuns:

Preferatii mei sunt Linkin Parck (toate melodiile lor sunt preferatele mele laughing)

| Anonim0078965 explică:

Mersi mult! O sa imi ia putin timp sa le ascult pe toate si sa vad care imi plac mai mult sa dau funda.

| diablo2 a răspuns:

Skillet
Linkin Park
Three Days Grace
Ac/dc
Metallica
Eluveitie
Evanescence

| foreveryoung10 a răspuns:

Black Veil Brides...

| lBroken69 a răspuns (pentru foreveryoung10):

Alta mai ştii? laughing

| lBroken69 a răspuns (pentru foreveryoung10):

Începe cu Skillet,Iron Maiden, Gun's and Roses, Green Day, Slipknot, Bon Jovi.

| ionutz9912 a răspuns:

Salut! Asculta trupe ca Guns n' Roses, Nickelback, Bon jovi, Metallica, Green Day, Cargo, Iris, Semnal M, Compact, Scorpions, Queen, mai sunt multe altele dar acestea sunt câteva exemple, cele mai bune, bafta!

| verona123 a răspuns:

Cea mai tare trupa AC~DC…