| Atsuko69 a întrebat:

Am si eu o întrebare...As vrea sa ma apuc de chitară in curand dar nu stiu exact ce sa imi iau. Vreau sa cand la chitara acustica. Din câte am inteles cele Flame si Hora nu sunt bune. Are cineva vreo idee? As vrea si cateva sfaturi de exemplu cum trebuie sa fie corzile sau ceva de genu'.
Rog seriozitate! Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| alin667 a răspuns:

Pentru inceput daca zici ca vrei sa te apuci, ia-ti una clasica pana te inveti, pentru ca cea acustica are corzile de metal astfel ca sunt mai tari.Ca marca, pentru inceput ii ok si de la hora, dupa aceea mai avansezi happy.