| PabloNaschia a întrebat:

Hei TPU :d o intrebare doar pentru cei care canta la chitara happy

As vreas sa stiu cand o sa execut acordurile barate foarte repede la fel ca cele normale? thinking cam cat timp imi trebuie?

Funda...

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

Nici eu nu inteleg acum ce e asa greu la sweep picking-ul de 5 corzi, dar inainte mi se parea imposibil. Totul e sa exersezi cat mai mult...

4 răspunsuri:
| annaangel17 a răspuns:

Eu cant de 3-4 ani la chitara, pun repede acordurile, dar nu pot face ciupitul repede, daca stii la ce ma refer. Si acordurile cu bara sunt grele, trebuie sa exersezi in fiecare zi. Eu nici acum nu pot, dar nu am exersat.laughing
Deci trebuie sa inveti destul de mult daca vrei sa te apuci de-a binelea.
Succes!

| BlackWaltz a răspuns:

Nu am inteles niciodata ce vi se pare asa greu la bare-uri. Ma rog, exerseaza-le cat mai mult si o sa reusesti.

| BlackWaltz a răspuns (pentru Thunderstruck):

Da, asta ziceam si eu.

| Thunderstruck a răspuns (pentru BlackWaltz):

Nici eu nu inteleg acum ce e asa greu la sweep picking-ul de 5 corzi, dar inainte mi se parea imposibil. Totul e sa exersezi cat mai mult...

| ThisIsBIS a răspuns:

Eu în 6 luni de chitara pot pune două acorduri cu baré la perfecţie.