| StefaniaM a întrebat:

Acum vreo doua saptamani am primit o chitara acustica la care am incercat sa cant in fiecare zi. Insa maine (sau azi, ca-i unu noaptea) plec pentru sapte zile la munte cu parintii mei unde n-o sa pot zdrangani la chitara. Mie mi s-au intarit putin varfurile degetelor, si stau singura noaptea si ma intreb: daca nu o sa cant timp de sapte zile la chitara, o sa mi se intoarca degetele la stadiul initial in care nu puteam sa tin o coarda ca muream de durere? Multumesc si. sper ca intelegeti ce vreau sa zic

Răspuns Câştigător
| Metalheadforever666 a răspuns:

Avand in vedere ca esti incepatoare, atunci da, cand o sa canti la chitara peste o saptamana o sa simti durere dar nu asa mare. Daca o sa exersezi mai mult, peste o luna sau doua nu o sa mai ai probleme aproape deloc cu durerea.