| Rock19812 a întrebat:

Eu sunt rocker dar imi place sa comp[un rime rapplaughing
De aceia vreau sa stiu cum pot sa compun o rima pe loc, cum sa fac sa sune bine si cum sa o cant? FUNDAbig grin

Răspuns Câştigător
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

In afara de Godsmack, nu stiu ce cauta formatiile alea acolo.Rocker...
In fine, ca sa compui, trebuie sa ai ceva talent...Plus ca trebuie sa compui ceva cu esenta, sa detina un mesaj cat de cat complex, ca n-o sa-ti ascult piesa.Rima te limiteaza, incearca sa descoperi mesajul pe care doresti sa-l transmiti, si dupa aceea mai faci si rime.

4 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Cum vrei sa creezi rime daca tu scrii asa?

| dracu14 a răspuns:

Hai sa-mi bag, tie iti place sa compui ceva ce nu s-a inventat inca, ce e ala rapp? n-am auzit in viata mea de asa ceva...

| Disharmony a răspuns:

Consultă o carte de gramatică, apoi apucă-te de rap.

| 01rukia01 a răspuns:

Si mie imi place sa compun versuri si imi ies destul de fain
gandeste-te la un ritm la un fundal melodic rap tare in minte si iti vine inspiratia imediat
eu de exemplu ma gandesc la bug mafia, sau guess who sau paraziti si incerc sa compun ceva pe negativul de la melodiile lor si iese foarte tare, inceracabig grin