| arianared24 a întrebat:

imi place foarte mult sa cant, dar cand vreau sa cant in fata cuiva ma panichez si o iau razna.
Cum sa-mi inving teama?

Răspuns Câştigător
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Foarte bine ca iti place sa canti,e ceva frumos, te relaxeaza te face sa te simti bine. Teama apare din mai multi factori, printre care rusinea emotia, ca ceva poate sa iasa prost, ca nu le place sau pur si simplu asa fara motiv doar pentru ca in mintea ta e,, ciudat, sa zic asa.Incearca sa cantii in jurul prieteniilor tai cei mai buni, sauunei prietene doar voi doua, si asa vei reusi in ceva timp sa nu ai probleme cu teama nici in fata mai multor oameni,apare teama asta asa,toti is concentrati asupra ta,astepata sa te auda si tu te simti unpic inconfortabil stiu dar nu e de ce,asta va trece teama asta si cand vei reusi sa o stapanesti bine,iti va placea si mai mult cand vei atrage si mai muta atentie in jurul tau.
Fii tu, concentreazate, formeazati o lume paralela o lume doar a ta si fii in ea atunci cand canti, facandui pe cei din jur sa dispara in mintea ta, asa cum ai fi doar tu dar stiind ca ceilalti te privesc si sunt incantati.
Bafta cu muzica si o viata frumoasa.
Peace!