| anonimus777 a întrebat:

sunt pe teologie în clasa a-9 și am o nelămurire prof meu de muzica psaltica mi-a zis ca am ureche muzicala adică eu pot lua tonurile și sa cant cu ceilalți pe același ton pot sa reproduc și sunetele la pian la mine problema e alta nu pot lua ritmul pe care cu îl bate în masa adică daca este mai lung nu îl pot reproduce și o profesoara tot de muzica mi-a zis ca nu am ureche și nu stiu ce sa cred nu o fi urechea mea dezvoltata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Desigur ca ai, problema ta este ca n-ai exersat, ar trebui sa asculti niste muzica si sa urmaresti atat tonalitatea cat si ritmul.
Nu te lasa descurajat, pune-te pe exersat zilnic cat poti, nu conteaza, chiar si 10 min daca ai pe zi sunt suficient, ce este foarte important ii sa fi constant.
Bafta!