| Sebygoon2007 a întrebat:

Trebuie să ai voce muzicală pentru a face trap adică dacă știu de exemplu să cant cu mca te Petre Stefan asta înseamnă ureche muzicală sau ce este urechea muzicală și poți face trac dacă ai puțină ureche muzicală

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, trebuie sa ai ureche muzicala si voce, ca sa poti canta, chiar si trap, fiindca fara ele nu ai cum sa simti muzica si ce-ti iese pe gura av suna urat, distorsionat si neplacut.
la cantat ai nevoie de toata urcehea sa auda mucica si de voce clara, nu putina, nu deloc, ca nu ajuta la nimic.
Focuseaza-te pe alt hobby, daca aici nu te-ai nascut cu talent de la mama natura.

| Andreea2811 a răspuns:

Nu înseamnă ca ai ureche muzicală. Ce cânta petre stefan și mulți altii e doar trap unde sunt niște cuvinte înșirate pe un beat.

| Sebygoon2007 explică (pentru Andreea2811):

Adică vrei să spui ca iei nu au ureche muzicală, ca nu am înțeles poti sa explici mai mult te rog

| Andreea2811 a răspuns (pentru Sebygoon2007):

N au.
Nu ți trebuie ureche muzicală la trap sau rap. De exemplu la manele îți trebuie ureche muzicală sa stii când sa urci tonalitatea sau sa o cobori. Alt exemplu poate sa fie și muzica ușoară unde la refren iar așa se urca tonalitatea. In schimn la trap n are legătura cu urechea muzicală trebuie doar sa fii inventiv

| Sebygoon2007 explică (pentru Andreea2811):

Dar dc yny seby zice ca îți trebuie și voce și ureche muzicală

| Andreea2811 a răspuns (pentru Sebygoon2007):

Tu ai auzit cum cânta live yny sebi?)))) îți zic eu ca n are voce doar ca l ajuta autotune ul
E și logic adică tu când citești un text sau un mesaj trebuie sa ai ureche muzicală?

| Sebygoon2007 explică (pentru Andreea2811):

Ok dar el dc spune ca ai nevoie de ambele crezi ca minte

| Andreea2811 a răspuns (pentru Sebygoon2007):

E fix părerea lui atâta tot.

| Sebygoon2007 explică (pentru Andreea2811):

Dacă te uiți la Beach please ani trecut era el cu Albert nbn si acolo se vede ca când nu avea autotune cânta bine deci adevărul e ca nu ai șanse să faci trap dacă nu ai ureche muzicală și voce nici măcar 10-20% șanse

| Andreea2811 a răspuns (pentru Sebygoon2007):

Ferească)) crede ma și mie îmi place albert nbn mgk
dar sunt conștientă ca n au nimic de a face cu vocea. albert nbn nici nu știe sa citeasca corect dar mai sa aibă ureche muzicala

| Sebygoon2007 explică (pentru Andreea2811):

Dar întrebarea mea dacă era așa ușor să faci trap adică tu zici ca nu trebuie nici voce nici ureche muzicală dc nu se apuc toți de trap sau nu e ușor să devii Trapper ( adică e ușoară să devii Trapper sau nu?

| Andreea2811 a răspuns (pentru Sebygoon2007):

In primul rând trebuie sa găsești niște versuri care sa sune bine pe un beat in al doilea rând trebuie sa faci un clip unde costa bani
și nici nu sti dacă o sa ai faima după sau nu

| Sebygoon2007 explică (pentru Andreea2811):

Ok dar nu te iei să fac neapărat clip gen dau leak și dacă este viral fac clip eu vreau să știu dacă Petre Ștefan etc au voce și vreau să știu dacă să mă apuc sau nu și ultimul vreau să știu dacă e greu să ajungi Trapper gen știu ca trebuie să stai cu nopțile în studio dar e ușor să ajungi acolo sau …?

| Andreea2811 a răspuns (pentru Sebygoon2007):

Dacă ai talent îți poți face singur versurile dacă nu ar fi recomandat sa te duci la cineva care știe. e logic ca dacă o piesa suna bine este ascultata.
dar ca trapper n ai nevoie de ureche muzicală.
petre stefan n a facut o scoala de muzica el s-a lansat dintr o data

| Sebygoon2007 explică (pentru Andreea2811):

OK dacă zici ca el nu are ureche muzicală dacă e așa de ușor și bănos dc nu se apucă toți ( pe mine mă interesează flow ul și dacă e greu sa ajungi in industria trap in afara ca trebuie să stai cu nopțile în studio ce mai e greu

| Sebygoon2007 explică (pentru Andreea2811):

1. Aia cand cânta pe scena dc zic ca sunt răgușiți și nu pot cânta dacă nu îți trebuie voce?
2. Adică poți ajunge Trapper dacă ești viral și ai conexiunii și știi să faci versuri?

| Andreea2811 a răspuns (pentru Sebygoon2007):

Da poți ajunge