| AleAnyo a întrebat:

Hey, TPU, vreau sa aflu cum se numeste o melodie, pe care o ascultam acum cativa ani, cam in perioada in care dadea NARUTO pe Jetix, sau cand nu s-a mai dat, oricum, din vremea aia. Deci, pe-atunci incepusem sa ma uit la videoclipuri cu Naruto, pe youtube. Scriam din Google naruto videoclip si primul site care imi aparea era chiar un videoclip de pe youtube. Si de-acolo ma uitam la ogramada. Si mi-au placut la nebunie cateva melodii, dar in special 3 mi-au ramas in minte:
1.Toybox - Earth, Wind, Water and Fire
2.Cascada - Everytime we touch
si pe a 3-a n-o mai stiu, adica, cum se numea. Am vazut-o in mai multe videoclipuri, dar doar de unul imi amintesc acum in care am auzit-o. Era un videoclip cu secvente din acel episod cand Naruto, Kiba, Hinata si Shino au plecat in cautarea unui gandac si videoclipul inceapea de cand se trezea Naruto si-a vazut-o pe Hinata in apa, acolo, cand incerca sa faca chestia aia cu controlul chakrei si chiar imi placea melodia aia, dar nu stiu cum se numeste sau cine o canta si, daca stie cineva sau are vreo idee, spuneti-mi va rog, orice ajutor e bun, macar, chiar daca nu este melodia de care va scriu eu, poate o pot gasi totusi, dar erau, v-am zis de acum cativa ani. Deci va rog ajutati-ma! Daca gasesc melodia dau funda+voturi celui care mi-a zis, sau de la videoclipul caruia am gasit-o.
PS: Melodia era cantata de o femeie.

6 răspunsuri:
| AleAnyo explică (pentru positivity):

Nu ecrying Melodia aia era veche, pentru ca eu am auzit-o acum mai multi ani, asa cum am zis, atunci cand dadea inca pe jetix Naruto, cam in 2007-2008. Si gasisem multe videoclipuri super, printre care, unul cu Sasuke, atunci cand se luptau cu Zabuza si Haku si era tot asa, o melodie super, mai era unul fain cu melodia earth, wind, water and fire, care incepea cu secventa aia cu Sakura cand era pe ppod si incepuse sa bata vantul si aproape i-a ridicat rochia si apoi a inceputsa fuga sau ceva in genul asta, mai era unul tot cu hinata cand era in cascada cu melodia Everytime we touch si tot cu hinata in cascada era asta pe care o caut acum. Deci, ca sa iti fie mai usor sa o gasesti, ityi spun niste detalii: din ce imi amintesc eu, incepea cand se trezea naruto si se ducea la tufislaughing si a vazut-o pe Hinata si apoi parca incepea melodia, cam cand isi dadea Hinata mana prin apa, nu stiu cum sa explic, cand era ca o stralucire venind dupa mana ei, si tot asa, ca niste clipociri, nu stiu cum sa explic, asa incepea melodia. Si nu mai stiu, stiu doar ca erau foarte multe secvente din acel episod. Sper sa reusesti sa gasesti ceea ce caut si eu de atata timp si n-am gasitcrying

Răspuns utilizator avertizat
| SasukeCS2 a răspuns:

Cred ca acesta este videoclipul de care vorbesti http://www.youtube.com/watch?v=WROcBImGw9A&feature=related
Melodia se numeste Cascada - Bad Boy http://www.youtube.com/watch?v=aSeUtkq8WSc

| AleAnyo explică (pentru SasukeCS2):

Nu, nu asta e melodia, si pe asta o stiam si imi placea, dar de ea uitasem, oricum mersi. Daca nu imi mai raspunde nimeni sau daca nu e nimeni macar pe-aproape, iti dau tie funda. Mersi mult, oricum!