| Thesecretgirl2005 a întrebat:

Îmi doresc enorm de mult să devin cântăreață, de mică îmi doresc asta. Am voce și asta nu o zic numai eu, mi-au zis-o mai mulți. Problema e că nu știu ce pași să urmez. Dacă ar fi să îi cer ajutorul doamnei de muzică, ar vrea să cânt muzică populară, iar ăsta nu e genul meu de muzică. Eu cânt melodii de la Beyonce, Rita Ora, Rihanna, etc. Nu știu ce pași să urmez pentru a deveni, pentru că în ziua de azi de merge mai mult pe șpagă decât pe talent.
Vă rog, spuneți-mi care ar fi pașii pe care ar trebui să îi urmez și dacă e vorba de bani, cam cât ar costa totul?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ia incarca pe Youtube un cantec care-l canti sa vedem si noi cat de buna esti! happy

| anamatey a răspuns:

In primul rand ar trebui sa te duci la canto. Spune-i profesorului tau sa te recomande la mai multi artisti. Sau poti merge la un concurs de voce gen x factor si vei fii tot mai cautata

| Ruxxxxxxxxx a răspuns:

Mergi la o casa de cultura, repspectiv la Palatul national al copiiilor daca esti din Bucuresti. Poti incepe canto direct, sau sa o iei usor as putea zice, intr-un cor. Munca in cor e de 10 ori mai grea decat solo (zic din experienta) dar te pregateste mai bine. Daca vrei poti incepe si un instrument, dezvolta si mai mult urechea muzicala, pana si statul pe langa instrumentisti ajuta enorm. Bafta!