| YoungMoneyWeezy a întrebat:

Imi poate explica cineva ce inseamna sa ai flow? FUNDA X:X:X

Răspuns Câştigător
| wefweiofhewgewiopgjewogwe a răspuns:

Termenul '' flow '' este folosit cel mai mult in muzica hip-hop(rap).Se refera la felul in care "curg" versurile artistului, cat de repede le transmite ascultatorilor cea ce vrea. Flow'ul se refera si la continuitatea miscarilor realizate de artist adica, sa nu te opresti, sa "curga" miscarile cum "curg" versurile, mai explicit sa faci miscarile constant.

2 răspunsuri:
| TahionN a răspuns:

In anumite sporturi (ex. gimnastica, baschet) "flow" inseamna sa cunosti o tehnica, un procedeu atat de bine, incat sa-l executi cu o foarte mare eleganta.

| G3ss a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=42IzmA5wrJc Uite, asta este FLOW, flow-l nu se poate explica in cuvnte, ci in melodie versuri si rime.