| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare pentru fanii muzicii asiatice: aş dori să ştiu care sunt cele mai faimoase si bune trupe de muzică J-Pop, J-Rock, Heavy Metal şi Hard Rock din Japonia la acest moment?!

Vă rog să-mi spuneţi. Îmi place foarte mult cultura japoneză, mai ales cea modernă!

Răspuns Câştigător
| AndreeaSakura a răspuns:

Trupe celebre formate din fete:AKB48, Morning Musume, Cute
Trupe celebre formate din baieti:
Arashi, SMAP, KAT-TUN, Kanjani8

Personal,iti recomand Arashi.Este chiar o trupa extrem de celebra atat in Japonia cat si in lumea intreaga.Este o trupa formata din 5 membrii foarte talentati, care canta bine, danseaza bine si sunt actori foarte buni. Poti cauta cantece de-ale lor, dar pe Google si apoi la sectiunea video, si nu pe YouTube.Iti recomand cantecele:Monster,Face Down,Love So Sweet,Arashi,Sunrise Nippon,Breathless,Truth,Calling, Crazy Moon, One Love (care se canta foarte mult la nunti in Japonia, datorita frumusetii melodiei si a mesajului).
Poti scrie PV dupa numele cantecului, pentru a vedea videoclipul.
Sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| Yo21 a răspuns:

Http://www.gojapango.com/culture/j-pop_artist_list.html - daca iti place si kpop te pot ajuta mai mult :)

| MaBrein a răspuns:

Cea mai tare trupa rock Asking Alexandria si ce amai tare melodie Asking Alexandria- the final episode mai sunt si the death of me astea sunt hardrock le ador aia cu the final episode e cea mai tare eu cu cel mai bun prieten al meu ascultam si fratele lui de 21 de ani