| mODIN a întrebat:

Intrebare pentru iubitorii de Melodic Death Metal.Ce parere aveti de formatiile astea?
http://www.youtube.com/watch?v=mebSi4PDC34
http://www.youtube.com/watch?v=4ycpkLcMJpk

7 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Instrumentalu e bun la prima, dar vocea e... naşpa.
A doua e bună!

| RockNbeer a răspuns:

La prima cand a inceput sa foloseasca voce clean s-a cam dus totul.
A-2-a mi-a placut mai mult.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Ambele îmi plac.

| Vans a răspuns:

A 2-a îmi place mai mult, dar totuşi, nu mi se pare death melodic.

La prima mă enervează vocea aia...

| MaskOfSanity a răspuns:

A doua îmi place, deşi cred că-i doar death; nu-i melodic.

| mODIN explică (pentru MaskOfSanity):

De fapt unii zic cai melodic alti cai thrash death metal.e ceva gen amon amarth si "viking" death metal

| hecamefrommetalland a răspuns:

Tare,insa preferata mea in privinta de melodic death ramane Arch Enemy
PS: Tipul ala nu prea e death, e adevarat, vocea lui suna bine, dar e mai mult clean, asa ca ma indoiesc ca are viitor in death...