| Fallen Angel a întrebat:

Locul 3 la Eurovision! Sa ne bucuram sau sa plangem?

14 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

E bine si asa

Stefan
| Stefan a răspuns:

Trebuie sa ne bucuram pentru ca inca o data in Europa, Romania este un nume. Aplauze si mult respect fata de Paula Seling si Ovi.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand sa ne bucuram, suntem pe podium!
Dar, fiindca exista loc de mai bine, ramanem cu un mic regret.
La mai mare!

| Rukhsandra a răspuns:

Logic ca ne bucuram dar dupa parerea mea Romania a fost peste Germania si Turcia big grin
chiar nu mi-au placut melodiilewinking

| JsBeibDOLL a răspuns:

Sa ne bucuram! Cum a zis si prezentatoarea in afara de 2-3 exceptii, au fost piese foarte bune si e super suntem pe trei. Dupa mine ar fi trebuit sa fim pe 2.(mie nu mi-a placut reprezentarea Turciei)

| aragon18 a răspuns:

Sa ne bucuram, normal! Ma bucur foarte mult ca suntem printre primii 3 :d

| vlad93fcv a răspuns:

Sa ne bucuram, asa cum spuneau si comentatorii Eurovision se bazeaza doar pe influente geo-politice. nordicii isi dau puncte intre ei, sudicii la fel. cel mai concret exemplu grecia-cipru! Israel dupa parerea mea merita mai mult, moldova la fel, turcia sunt bine acolo unde sunt, sa nu uitam ca Lordi au facut senzatie cu o melodie hard-rock, romania merita locul 3... germani castigatoare? hmm, oare cum, nu a fost o piesa stralucita dar ma rog! Oricum le multimul suedezilor, spaniolilor, portugaliei, angliei (mare pacat de ei) si in special fratilor Moldoveni, nu am fost in stare sa le dam 12 puncte si lor, le.am dat danezilor afoni cu melodie plagiata, ei s.au tinut de cuvant. pacat

| Atelocin a răspuns:

Decat 18 ca anul trecutoh go on
Eu zic ca este motiv de bucurie.Chiar daca mie nu-mi place melodialaughing

| babyblue a răspuns:

Sa ne bucuram deoarece, de multi ani Romania nu a mai luat un loc fruntas.Eu cred ca melodia castigatoare trebuia sa fie cea a DANEMARCEI, urmata de cea a ROMANIEI si de cea a AZERBAIJANULUI. Germania a fost oribila(dupa parerea mea). Au fost melodii care trebuiau sa ia un loc mai bun(ex, MOLDOVA)... dar asta este...happy

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Sa ne bucuram, normal.Meritau Paula Seling si Ovi sa fie printre locurile fruntase pentru ca au muncit mult si melodia e foarte buna.

| bestmusik a răspuns:

E un loc foarte bun insa avand in vedere echipele clasate pe primul respectiv al 2-lea loc Romania era mult mai buna decat cele 2.Germania chiar nu stiu de ce a castigat pentru ca pentru mine acea melodie e foarte slaba.Jos Germania! Nu merita sa castige.
Bravo Romania!

| εїз Ir εїз a răspuns:

Eu zic sa ne bucuram ca e o pozitie fff buna si sa o mai prindem in ceilalti ani pe cea de-antaia. Oricum, succes germania(locul 1) si turcia(locul2) pentru ca sunt mult mai sus ca noi, probabil ca au muncit mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul ma bucur pentru tot ce au facut acesti oameni extraordinari

| sissi a răspuns:

Dupa mine avem motive si sa fim bucurosi, dar si tristi. in primul rand trebuie sa fim fericiti deoarece dupa o pauza de 5 ani in care ne-am clasat doar in partea inferioara a clasamentului am reusit sa ne clasam pe locul 3, dar avem motive si sa fim tristi deoarece dupa mine melodia germaniei a fost oribila, dupa mine nu merita locul 1, nici macar in top 5. ei au primit multe puncte de la vecinii lor, noi in schimb am primit 12 puncte de la moldova (iar noi am fost nesimtiti si le-am dat doar 10 puncte) si de la ucraina 2 puncte, iar restul de puncte le-am primit de la alte tari cu care nu avem prea mare legatura. deci in concluzie as putea spune ca meritam locul 1 sau 2.

iar ce a facut lena la final cand a fost anuntata castigatoare dupa mine a fost un teatru prost.au fost niste emotii prost jucate, vrand sa pozeze in fata inocenta.