| RAY a întrebat:

Oare sa plângem ca trec zile din viata noastra sau sa ne bucuram ca le-am trăit?

21 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca plingi, cu ce ramii? Nu te vei putea bucura ca ai trait acele zile, iti vei aduce aminte de plins. Dar daca nu bagi de seama ca trec, si incerci sa traiesti viata la maxim, bucurindu-te de ea, te vei bucura si ca ti-ai trait-o.
Be happy, RAY, chiar daca viata trece ca o himera!

| Drimmero a răspuns:

Asta e viata, trece repede, e drept ca unele momente le-as mai trai!

De ce sa plangi? Viata merge doar inainte

| RAY explică (pentru Drimmero):

Te apropi de moarte

| Vanishgold a răspuns (pentru RAY):

Ți-e frică de moarte?

| RAY explică (pentru Vanishgold):

Nu, ca sigur vine

| Vanishgold a răspuns (pentru RAY):

Aveai dubii ca nu va veni? laughing mai degrabă să-ți fie frică de felul în care vei muri și nu de moarte.

| Drimmero a răspuns:

Nu se sfarseste lumea ca mor eu sau oricare,, e cursul vietii, ceva natural/

| Emma30555 a răspuns:

Sa ne bucuram ca le am trait si uneori vom regreta ca nu le am trait mai bine ca se putea mai mult.

| Nemessys a răspuns:

Timpul e sinura resursa care nu poate fi recuperata. Pierzi 100 de lei, nu-i bye, ii poti recupera. Dar 100 de zile, nu pot fi recuperate.

Eu unul nu plang ca trec zilele, ba chiar ma bucura. happy Momentan nu ma bucur ca le-am trait, dar mai tarziu sunt convins ca o s-o fac.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Mereu am. Fost de parere ca nu merita sa traiesti cu regrete, adica sa nu te gandesti ca mai bine puteai face altceva in loc sa faci lucrul pe care l-ai facut, nimeni nu castiga nimic daca se gandeste mereu la trecut si la ce intamplari rele au fost inainte.
Deci mai bine sa incercam sa ne bucuram ca am trait acele zile deoarece din ele am putut invata ceva.

| VibeTrix a răspuns:

Eu sincer as plange.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deocamdata ma bucur ca le-am trait. Cand o sa depasesc si eu o varsta, probabil o sa ma plang ca au trecut. Desi o sa am memorii foarte frumoase. Poate doar asa sa ma mai consolez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A 2-a varianta.N-are sens sa plangem pentru ceva pe care nu-l putem schimba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce nesimtiti. NImeni nu ma baga si pe mine in seama. Lasa ca va tin eu minte sad

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Te evita toti mai nou.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Clar de aia nu dorm eu acum! Dar nu ii problema. Imi fac eu prieteni aici pe alte cai laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intotdeauna o sa radem in viitor de zilele alea in care ne plangem astazi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar trebuie neaparat sa fie vreuna din astea doua? Nu se poate sa trăiești și gata?

| alin131 a răspuns:

Fi fericit pentru ca Dumnezeu nu vrea sa fi trist.

Un om e frumos cand zambeste, cand radiaza de bucurie si fericire.

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)!
Ambele!

| ColdHeart a răspuns:

Sa plangem cu bucurie