| anonim_4396 a întrebat:

Ma intereseaza cum pot sa leg 4 boxe la un mixer amplificat sau legat la un amplificator astfel : in 2 sa se auda microfonul si muzica iar in 2 doar muzica. Se poate sau imi trebuie 2 amplificatoare?

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ai nevoie de două amplificatoare. Numărul boxelor nu contează ci impedanţa finala şi puterea totală să fie cea cerută de amplificator. Ca putere este bine să-ţi asiguri un surplus, adică să nu foloseşti boxele la puterea maximă pentru că vor apărea distorsiuni, la fel şi amplificatorul.

| DeyCj a răspuns:

Paî eu aş face 2 amplificări. Una pentru muzică şi una pentru voce(microfon) şi atunci ar rezulta 4 boxe cu 2 ieşiri; una pentru muzică şu una pentru voce.