| djandrei a întrebat:

Vreau sa imi fac niste boxe. Adica sa imi cumpar eu difuzoarele si pfl sa imi fac boxele. dar nu stiu daca in interior mai trebuie sa pun ceva in afara de difuzor si de vata pentru sunet, adica ma refer ca am vazut la alte boxe ca are ceva placi inauntru creca sunt placi de sunet sau amplificatoare. Vreau sa le leg la un mixer. Trebuie ceva amplificator sa imi pun sau placa de sunet? Sau doar difu si firu? fundita+vot! Mersi!

Răspuns Câştigător
| Yno_Paul_1998 a răspuns:

Si eu vreau sa imi fac dar toti care si-au mai facut nu au pus nimic doar ca trebuie sa ai grija la fire sa le izolezi si sa intepenesti bine peretii boxelor si inauntru pune vata minerala... funda... bafta

3 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Daca nu te pricepi nu te baga e treaba migaloasa si daca nu faci incinta cum trebuie o sa sune ca dracu, unele boxe au bass profund si fara vatelina, altele cu vatelina, daca ai vazut ceva placi, fire prin boxa inseamna ca aceea e activa are amplificator incorporat si nu-ti mai trebuie statie sau poate ai vazut filtrele boxelor. daca ai mixer cu amplificare nu-ti mai trebuie alt amplificator, daca mixerul e pasiv iti trebuie amplificator. multe chestii plus ca bugetul alocat depaseste pretul unor boxe luate de pe net https://www.youtube.com/watch?v=C6qm8h5KIo0 https://www.youtube.com/watch?v=Wfj_hUIuZA8

| YourDream01 a răspuns:

Eu stiu ca trebuie sa-ti cumperi un sistem.
Prin acela se aude muzica la maxim in tot cartierul taulaughing

| djandrei explică (pentru YourDream01):

Daca tot ai lasat comm puteai macar sa ma lamuresti cu ce am intrebat. voi astia care raspundeti la intrebare doar asa sa va creasca contoru de raspunsuri macar raspundetile cu cap si sa lamuriti oamenii nu doar asa cum faceti voi