| SongsoftheSabbathSacrifice a întrebat:

Mai ascultă cineva cu plăcere muzică clasică pe aici, printre Rihanna, manele, J-rock şi alte rebuturi de genul?

Răspuns Câştigător
| Downfall a răspuns:

Mai ascult uneori, când am chef să mă relaxez puţin. Părinţii mei au şi ceva cd-uri de muzică clasică, când am chef îmi pun unul şi-mi trece stresul instantaneuhee hee

8 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

şi eu mai ascult,dar rar.
Sunt înnebunită după Fur Elise,Four Seasons de la Vivaldi,Clair de Lune de Debussy, momentan, că nu le-am ascultat pe toate.

| Malphas a răspuns:

Vai si amar! Numai cacaturi asculta tineretul in ziua de azi,gen rock,house,manele, inclusiv muzica clasica.Iar unii dintre voi sufera de imbecilitate si frustrare incat sa o numeasca ''muzica buna''. Suparatilor, pateticilor!
Muzica populara romaneasca este cea mai frumoasa si nobila.
''Prin folclorul muzical poporul roman si-a cantat dragostea, dorul, jocul, durerea, deznadejdea, eroii, insotindu-si fiecare moment al vietii prin cantec.''
http://www.youtube.com/watch?v=iNeaXjEC1lE
http://www.youtube.com/watch?v=hldn2ADC1LU
http://www.youtube.com/watch?v=4PQxlPMOc_M
http://www.youtube.com/watch?v=bkAd5eFr5CE
Asta e muzica adevarata romaneasca.Halal romani mai sunteti.Nu stiti sa apreciati valorile poporului nostru si sa va mandriti cu acestea.Ma scarbiti!

| SongsoftheSabbathSacrifice explică (pentru Malphas):

Stop trollin'.Sau mai bine, du-te în altă parte şi dă-i cu trolling-ul.

| CupY a răspuns:

Sigur. Ascult muzică de relaxare, pian, vioară, orgă. Excepțional. E din colecția Lewelin. Și de asemenea Paula Seling are niște muzică angelică.

Arta adevărată este însă o vedem noi oare?

| SongsoftheSabbathSacrifice explică (pentru CupY):

Arta adevărata încă mai există,însă într-un colţişor mic,ascunsă şi stingherită, înconjurată de toate porcăriile numite "melodii", care din păcate sunt majoritare.Generaţia din ziua de azi (printre care mă număr şi eu,din păcate) dintre Mozart,Bach,Beethoven,Vivaldi,Wagner etc. şi Rihanna,Inna,Alexandra Stan,Dan Bălan, One Direction, Justin Bieber etc. i-ar alege pe ultimii fără să clipescă.

| Kyung a răspuns:

Really?
Adică ce vrei să spui, că tu, că asculţi muzica unor clasici, eşti mai bună ca noi rock-erii, punk-erii, sau cei care ascultăm k-pop, j-pop/rock?
Eu, de exemplu din cele menţionate de tine, şi în întrebare cât şi în comentarii, ascult decât câteva. Aş spune că îi ascult doar pe One direction, Rihanna şi J-rock-ul.
Ca să nu spun că, dacă menţionez că ascult mai mult rock, o să mă trezesc că mă faci satanistă, sau emo în cel mai bun caz.
"Generaţia din ziua de azi (printre care mă număr şi eu, din păcate)" hai că asta a fost bună. Deci, eu, pentru că ascult rock, pop, punk, k-pop şi j-pop/rock sunt o piţipoancă retardată care nu ştie nimic altceva, ne?
Felicitări, ai dovedit cât de cultă eşti, criticând muzica pe care alţii o ascultă cu plăcere. Eu nu m-am apucat să zic, că muzica pe care o asculţi tu e oribilă, lame sau mai ştiu eu ce. Nu, eu mi-am păstrat părerea pentru mine. Deşi, ascult şi eu muzică clasică.

| SongsoftheSabbathSacrifice explică (pentru Kyung):

*Facepalm* Cu întrebarea asta nu am vrut să-mi vântur "cultura",am vrut să aflu dacă mai există într-adevăr oameni care nu îşi introduc câcat în urechi voluntar.Şi de unde pilula calului ai dedus tu că mă consider mai bună ca rockerii,punkerii? Nu am zis nimic de ROCK şi METAL,am zis de câcatul de J-ROCK, adică Japanese Rock, plin de poponari făr' de voce.Nu mai deduce ce doreşti şi citeşte calumea, nu cred că suferi de miopie.De curiozitate, ce fel de rock asculţi şi ce trupe?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Kyung):

Domnişoară cu lipsă acută de neuroni,SongsoftheSabbathSacrifice nu s-a luat de rockeri. Rock ascultă şi ea. Însă nu gaysme de j-rock,k-pop,şi alte mortăciuni de cururi gălbejite.
Rock şi metal ascult şi eu,însă ştiu să apreciez şi muzica clasică.
Stai liniştită, nu te face nimeni satanistă, emo...etc,deoarece probabil eşti doar o fătucă ce ascultă chestii comerciale care sunt la modă.
Prin simplul fapt că ai precizat de One direction, Rihanna şi J-rock deja ţi-ai luat singura ta şansă ca ceea ce spui tu să aibă vreo valoare.
Nimei nu face satanistă pe una care îi ascultă pe poponari ide la one direction.
Eu dacă ascult aşa ceva, cu mar trebui să fiu numit? http://www.youtube.com/watch?v=Zt9Vvj1ZEOQ

Si am şi un răspuns pentru SongsoftheSabbathSacrifice:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch