| Yoku a întrebat:

Mai nou ascult power metal:)

www.youtube.com/watch?v=1AfNOKQdY-U

Pareri?

16 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Welcome to the fantasy world.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Ascultă -
Avantasia - Savior in the clockwork
Edguy - The piper never dies
Blind Guardian - Blood tears
Lost Horizon - Cry of a restless soul
Highland Glory - From the craddle to the brave
Stratovarius - Elysium
Dragonland - Beethoven's nightmare
Dark Moor - Dies Irae
Sabaton - Ghost division
Revolution renaissance - Frozen winter heart
Ți-am recomandat doar câte o melodie, rămâne ca tu să asculți toate melodiile de la formațiile enumerate mai sus, că-s bune toate. Dacă mai vrei, îți mai recomand...

| Yoku explică (pentru DarkOrbitMoon):

Deci mai genial de atat nu se putea, o sa ma despart al naibii de greu in seara asta de YTlaughing

Mersi pentru melodii!

| mODIN a răspuns:

Asculta si White Wizzard.Nu e power dar poate iti va placea.
http://www.youtube.com/watch?v=zS7Cl_KBYeU

| MaliciousDeath a răspuns:

Niciodata nu mi-a placut power metal-ul.Sunt ok piesele, dar imi par cam banale.Cred ca e o singura piesa care mi-a placut cu adevarat, dar pe langa power, mai are si ceva thrash:
http://youtu.be/TsR8DOQcvh4
Place fathă?

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Power metalul e banal? Power metalul are structuri mult mai complexe decât vor avea multe genuri de muzică vreodată! Versurile sunt măcar despre lupă, un gen de versuri pe care doar folkul și încă câteva genuri îndrăznesc să îl adopte.
De când e asta banal? http://www.youtube.com/watch?v=AL3qp2yTSdQ
Power metalul e curajos (metaforic vorbind) și nu te condamn dacă nu îți place, dar te rog, nu spune niciodată despre un anume tip de metal că e banal!

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Luptă* (scuzați greșeala de ortografie).

| MaliciousDeath a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Stiu ca e complex(dpdv instrumental) si il respect, da' pur si simplu nu ma impresioneaza.Prea mi se pare..."de poveste". Nici nu stiu cum s-o spun mai bine, da' cred ca ai inteles.Si doar din cauza ca mie mi se pare banal, nu inseamna ca si este un subgen banal.N-am generalizat.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Dacă asta e problema atunci nu ai ce face, powerul e fantezist, nu prea abordează teme sociale.

| KristalPop a răspuns:

Mai nou, ascult tot ce postezi tu pe aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place Blind Guardian, dar in ultima vreme am ascultat mai mult Dark Moor.
http://www.youtube.com/watch?v=eILXWl8RfxY

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rău faci.

| hecamefrommetalland a răspuns:

În sfârșit alt frate întru power metal!