| anonim_4396 a întrebat:

Mai stiti trupe misto de rock ca linkin parca? care canta acelasi gen?

16 răspunsuri:
| Bishop a răspuns:

Simple Plan

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

@Dan - Linkin Park cand rock... alternativ. combinat cu hip-hop si electronic http://ro.wikipedia.org/wiki/Linkin_Park
Alte trupe de alternativ... de la noi din tara ar fi Coma, Omul cu sobolani (OCS), AB4, Praf in Ochi, KUMM, Travka. Iar dintre cei straini... incearca Limp Bizkit, KoRn, Good Charlotte, Alien Ant Farm, Evanescence, Crazy Town, Disturbed, Deftones, Garbage, Godsmack, Guano Apes, Greenday, Lostprophets, 36 crazyfists, Papa roach, Nickelback, Puddle of mud, Red Hot Chilly Peppers, Staind, Stone Sour, Sum 41, Blink 182.

| Alex >D a răspuns:

Linkin parca nu canta rock! nu folositi cuvantul rock daca nu stiti sensul! LP nu canta rock, deci este o rusine sa ii numesti rockeri. Nu canta rau... dar nu rock happy
castorus macar a zis ceva bun, desi canta metal, KoRn intra in categoria rock /metal nu "trupele " enumerate mai sus. LP au un gen aparte de muzica, nu prea se incadreaza in nici un gen anume.
Dar daca vrei... R. E. M si The Cure ( chiar si Nirvana ) poate iti vor place... canta rock alternativ ( exceptie Nirvana; punk ) si se aseamana putin doar ca sunt buni in materie de muzica nu sunt asa de " comerciali " si fara farmec happy

Dan

| Alex >D a răspuns:

Imi arati wikipedia? este scrisa pagina de un fan si gata. doamne cum sa fie rock? shame! shame! sunt vreo 5 genuri : rap rock, hip -hop, alternativ, ala mai e rock? doamne...

| Little Kid a răspuns:

thumbs up
ma bucur k iti plc LP
pai.....Paramore x]
Maroon 5...

| JackieSue a răspuns:

paramore, tokio hotel, placebo, evanescence

| m5w a răspuns:

Pentru Dan.Nirvana e mai putin punk si mai mult grunge si alternative.Sa nu dezinformam oamenii.

| cutie a răspuns:

Aaaa... da mai stiuwinking

| JayLeno a răspuns:

Korn \m/

| gabitzu_8696 a răspuns:

Greeen day
simple plan
panic! at the disco
three days grace

| monycutz a răspuns:

Sa-ti dau cateva sugestii...incearca cu Within Temptation, Lacuna Coil si spune-mi daca iti plac :p

| Simona_8441 a răspuns:

Da mai stiu.Sum41,Metro Statin(cei mai super)Mai sunt si altii Evenescence Maroon 5, Green Day

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lol linkin parca sunt ce mai tari si canta rock alternativ \m/\m/:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da...crossfade :d...sunt beest day dreaming

| Bogdan1410 a răspuns:

Incercati si voi un Crossfade sau
Breaking Benjamin Blow Me Away

| Bogdan1410 a răspuns:

Incercati si voi Crossfade sau ceva mai ca lumea ca
Breaking Benjamin Blow Me Away