| andrei1121 a întrebat:

Melodia cantata de Michael Telo-Ai Se Eu Te Pego este in spaniola? ca eu stiu spaniola si nu pricep nimica

Răspuns Câştigător
| AdyBlackCat a răspuns:

Limba braziliana nu exista. In Brazilia tot portugheza se vorbeste. (Vezi istoria cu colonizarea Americii de Sud.)

3 răspunsuri:
| AdyBlackCat a răspuns:

Nu. Este in portugheza.

| Andreea6w4 a răspuns:

Melodia este in braziliana uite iti dau melodia in varianta romana. Sper ca te-am ajutat :) http://www.youtube.com/watch?v=XDUccNytzpU&feature=related

| Polaris a răspuns (pentru Andreea6w4):

Braziliana este o limbă, Șmulescule?!

| AdyBlackCat a răspuns (pentru Andreea6w4):

Limba braziliana nu exista. In Brazilia tot portugheza se vorbeste. (Vezi istoria cu colonizarea Americii de Sud.)