| Darius77 a întrebat:

Merita sa ma apuc de chitara?
Singur, fara profesor!
Este Greu?

Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

Te rog să nu-i mai dai informații false.
Eu ți-aș recomanda mai mult să o faci singur, deoarece doar așa înveți cu drag și cum îți place ție.De un an jumate învăț să cănt singur la chitară și pot să zic că am învățat multe lucruri.Acordurile de bază și notele de pe freturi (care sunt de bază mai ales pentru chitară acustică) le-am învățat într-o lună, iar restul de moduri/trickuri etc să fac un solo încă le mai învăț, aici nu prea mai există o limită.

5 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Eu am invatat sa cant singur la chitara. adevarat, e greu, dar din moment ce iti place ceea ce faci, o faci cu drag si ai spor.

| Stefy_Stefania_2000 a răspuns:

Am incercat fara lectii, e greu! Chitara e complet dezacordata si ii lipseste o coarda. Nu fa aceasta prostie!

| Darius77 explică (pentru Duucu):

Dar eu vreau sa ma apuc de chiatara electrica! Am cantat si lea cea clasica si de acea vreau sa ma apuc de electrica findca vreau sa ma obisnuies cu ea.

| Duucu a răspuns (pentru Darius77):

Căntă la electrică, sunt aceleași lucruri de învățat.

| Duucu a răspuns (pentru Stefy_Stefania_2000):

Te rog să nu-i mai dai informații false.
Eu ți-aș recomanda mai mult să o faci singur, deoarece doar așa înveți cu drag și cum îți place ție.De un an jumate învăț să cănt singur la chitară și pot să zic că am învățat multe lucruri.Acordurile de bază și notele de pe freturi (care sunt de bază mai ales pentru chitară acustică) le-am învățat într-o lună, iar restul de moduri/trickuri etc să fac un solo încă le mai învăț, aici nu prea mai există o limită.