| Cristinaaa a întrebat:

Mi-am pierdut vocea, inainte cantam foarte bine, acum cant fals, nu stiu ce s-a intamplat. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| celmaifrumosdinlistata a răspuns:

Probabil nu ai mai exersat, fumezi sau nu ai un program corespunzator in sensul ca poate pierzi noptile sau te trezesti prea devreme ori ai o ciuperca in gat, totusi daca simti o usturime cat de mica sau o durere, adreseaza-te medicului tau de familie! O zi buna si sper sa tii cont de aceste aspecte happy

2 răspunsuri:
| dhraqull a răspuns:

Nu poti sa iti pierzi vocea din nimic, probabil nu te concentrezi suficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fenomenul de "falsare" nu tine atat de voce (poate doar intr-o mica masura sau cand a suferit importante modificari) cat mai ales de calitatea a ceea ce se numeste "ureche muzicala"