| LinDaStAr a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Nu stiu ce se intampla cu mine, vocea mi s-a schimbat si nu mai pot sa cant la fel de frumos cum cantam inainte, plus ca nu mai simt ca sunt eu, nu ma mai stiu pe mine, totul e schimbat! nu stiu ce sa fac, va rog ajutati-ma! crying crying crying

7 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

La baieti incepe schimbarea vocii odata cu inceputul pubertatii,insa la fete nu se poate spune asa ceva,fumezi?,daca nici nu fumezi controleaza-ti glanda tiroida, ca asta mai da starile astea si mai ales ca suni putin depresiva, mergi la un medic

| Borgir a răspuns:

Ptr voce iti recomand un ou crud si miere cat despre restul ar trebui sa dai mai multe detalii ca sa putem sa ne dam cu parerea

| Christinne8 a răspuns:

Du,te la un psiholog. Te`ar ajuta foarte mult.

| question_3585 a răspuns:

Pubertatea e de vina.Ce varsta ai?
sau cei din jur.ai ajuns poate sa cunosti persoane care nu sunt la fel pe interior ca pe dinafara.si din interiorul lor te efecteaza pa tine.ca un mar strica tnu il vezi pe dinuntru:il mananci si te afecteaza.
viziteaza un psiholog.

| SilviaBlur a răspuns:

Eu cred ca tinzi un pic spre depresie. Daca esti trista din cauza ca ti s-a modificat vocea, ei bine, aici ar fi mai multe explicatii. Daca esti la adolescenta, este normal sa ti se modifice vocea. Insa, din pacate, o voce se poate pierde si daca nu este antrenata in mod constant. Incearca sa iti "educi" vocea, si in permanenta (macar de 3-4 ori/saptamana) sa canti si sa iti incalzesti vocea. Incearca sa mergi si cu prietenii la karaoke, astfel te vei si pregati intens pentru serile de karaoke si cu timpul iti va reveni increderea in vocea ta.
Nu te descuraja! Daca ai avut potential, inseamna ca nu e totul pierdut, si cu efort si ambitie vei reusi poate sa dobandesti o voce chiar mai buna. Mult succes!

| OneMoreChance a răspuns:

Te maturizei O_O

| Deeu_1723 a răspuns:

Eu cred ca esti in varsta pubertatei.Ce crezi?