| Summer5505 a întrebat:

Mie imi place muzica... ' de azi'. Adica Rihanna, Britney Spears, Usher, etc. [ v-ati prins ce vreau sa zic ]. Dar tot aud ca persoanele mai... mature spun ca asta nu e muzica e doar un zgomot.
Totusi vad ca e destul de popular acest zgomot.
Voi ce credeti? Eu spun ca e muzica si imi place.

7 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Cu foarte mici excepții, muzica din topuri din prezent este doar un zgomot comercial și nimic mai mult.

Până la urmă, fiecare ascultă ce vrea. Dar dacă ceva este popular nu înseamnă neapărat că e bun. Această muzică este populară din cauza spiritului de turmă. Până la urmă nu poți să judeci un om după genul de muzică pe care îl ascultă, dar asta e părerea mea. Muzica gen Rihanna este foarte comercială și fără rost. Stau și mă întreb în fiecare zi ce anume vedeți la ea.

Baftă

| TeoPT a răspuns:

@Oanaa
Mori laughing

(semnele mă-si de punctuație)

| FucktheSystem a răspuns:

Nu știu ce înțelegi prin persoane mature. Eu am 16 ani și sunt de acord cu „persoanele mature".
Să-ți explic fenomenul. Tu zici că este popular acest zgomote șia i dreptate pentru că acel zgomot este numit muzică comercială, adică este făcută pentru a le plăcea maselor și pentru a se vinde, d-asta prinde la public. O melodie cu un mesaj anti ceva nu prinde la toată lumea, dar melodiile „de azi" sunt făcut special să le placa tuturor, cu versuri despre tot felul de tâmpeni folosite la nesfârșit și cu un ritm care chiar dacă nu este reușit îți intră în cap ( pot să zic că și eu care nu suport genul de melodii dacă le aud când trec pe lângă o terasă sau ceva parcă-mi rămân în minte).
Acum ce cred eu... Eu cred că nu e muzică ci zgomote. De ce? Pentru că 95% din melodii sunt făcute pe calculator, folosind instrumente virtuale și asta nu se poate numii muzică, muzica este cea cântată. Poate nu știi dar ca să cânți cu adevărart bine la un istrument îți trebuie ani de muncă iar de voce nu mai zic. Acum cântărețe ajung toate „blondele" cu forme ( să fie sexy în clip) și toți copiii de bani gata.
Acum poate ți-ai dat seama de ec lumea mai matură ( adică cu mai mult creier) nu o consideră muzică ci zgomote.

| Polaris a răspuns:

Păi, muzica contemporană este cel mai kitsch fel de muzică. Deci, da, usnt zgomote fără rost. Şi mi se rupe de popularitate, eu rămân la playlistul meu.

| Biby a răspuns:

@ralucutza,
Mda...oamenii in varsta, am 11 ani si nu sunt un "om in varsta".laughing
@Oanaa,
Auzi la tine,ganduri comuniste si muzica veche.rolling on the floor
Rihanna,Britney Spears,Usher etc. fac muzica doar pentru bani si sa le placa oamenilor, nici nu le pasa de fanii, atata timp cat ei primesc milioane de dolari.

| RoseRosee a răspuns:

Si mie imi place foarte mult aceasta muzica dar cei mai in varsta sunt obisnuiti cu muzica de pe vremuri de exemplu muzica populara dar fiecare cu gusturile lui deci daca iti place aceasta muzica ascult-o

| Oanaa_2533 a răspuns:

Ei fiind obisnuiti cu timpurile alea comuniste si cu muzica aia veche, e normal ca lor muzica asta sa li se para doar un zgomot