| 7775 a întrebat:

Nu Metal-ul e metal? Sau e un hip-hop cu riff-uri de chitară?

Răspuns Câştigător
| mODIN a răspuns:

Nu-i mereu foarte clara cand incepe un gen de muzica si incepe altul. Dar nu cred ca e neaparat cinsitit sa zici ca Nu Metal e de fapt hiphop. Da, sunt trupe ca Linkin Park, Limp Biskit si Hollywood Undead care clar s-au inspirat mult de acolo, dar cum ramane cu Slipknot, Disturbed, Skillet sau Korn? Cam greu sa le numesti pe astea "un hip-hop cu riff-uri de chitară"

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

E tot o forma de metal, au existat si in trecut combinatii ciudate de metal/rap/hip-hop cum ar fi: Body Count, Rage Against the Machine etc.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Metal-ul e metal.

| Miaomg a răspuns:

Nu metal e o variantă mai caldă de metal dar tot metal. Sunt mai multe genuri de metal precum sunt și mai multe genuri de hip hop sau pop