| Light7376 a întrebat:

O melodie care a ajuns la un miliard de vizualizari intr-un timp foarte scurt. Evident, Gangam Style, dar are cineva idee ce inseamna Gangnam Style?

Răspuns Câştigător
| FreakyChucky a răspuns:

Gangnam este un cartier de bogatani din Coreea de Sud...deci stilul gangnam hmm
te prinzi cam ce ar insemna

8 răspunsuri:
| PaulaGGiyongchy a răspuns:

Gangnam este un fel de Beverly Hills in Seoul.S-au referit la ceva gen stilul bogatilor sau ceva de gen.

| Mădă0611 a răspuns:

Wiki e dăşteaptă:
The phrase "Gangnam Style" is a Korean neologism that refers to a lifestyle associated with the Gangnam District of Seoul.

Gangnam District (Gangnam-gu, 강남구; 江南區) is one of the 25 gu (local government districts) which make up the city of Seoul, South Korea. Gangnam (강남; 江南) is literally "South of the (Han) River"

| TheStory a răspuns:

Nu prea cred ca inseamna ceva, oricum melodia nu este cine stie ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă un mare rahat. Rahat sud-coreean, după cum am spus şi la o altă întrebare.

| adinaiuliana a răspuns:

Nu inseamna nimic.Este doar o melodie tampita care a ajuns la un miliard de vizualizari pentru dans.

| Liviu781 a răspuns:

Gangnam Style => Stilul Gangnam... Oricum incearca :
50 Cent - In Da Club
50 Cent - Candy Shop
Eminem - Not Afraid
Skrillex - Bun in dem in
Skrillex - Bangarang

| aestheticfunction a răspuns:

Buna! Pentru mine melodia Gangnam Style nu semnifica nimic.Sunt probabil niste versuri puse la intamplare.In orice caz, eu cred ca melodia e mai populara si din cauza dansului. Oricum este foarte nedrept ca aceasta melodie sa aiba un miliard de vizualizari, iar alte mult mai bune, foarte putine.Aceasta este parerea mea...Bafta!

| alexutzasmecherutza a răspuns:

Gamgnam stlye inseamna stilul gamgnam