| maria96 a întrebat:

Pe sora-mea o deranjeaza muzica pe care o ascult (adica metal ) si comenteaza toata ziua ca muzica pe care o ascult e naspa si e cam pe nervii mei.Help,please! ma dispera... dar eu stiu ca fiecare asculta ce vrea, dar eu nu i-am comentat nimic despre preferintele ei muzicale. Deci, imi puteti spune ce sa fac sa scap de comentariile ei inutile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am la scoala numai colegi care asculta manele si nu comentez nimic, dar daca pun si eu o melodie de la Sepultura sau Megadeth reactioneaza ca niste maimute care tocmai au vazut o banana si mereu ma cert cu ei.Incercati sa ajungeti la o intelegere gen "tu asculti muzica ta acum, peste nu stiu cat timp imi ascult si eu muzica dar nu mai comentezi". Daca nici asa nu merge discuti cu parintii vostrii si sigur o sa gaseasca ei o solutie sau daca nu ia-ti un mp3 si asculta la casti.

8 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Pune-i niste balade havy metal... poate va intelege.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Depinde câţi ania are. Uite şi eu aveam aceeaşi problemă cu sora'mea (bine ea are 10 ani) şi i'am spus că pun parolă pe calculator si nu o mai las. Şi de atunci nu mai comentează, ba chiar am văzut că începe să fredoneze unele piese care le ascult laughing. Daca e mai mare bănuiesc că o să înţeleaga dacă porţi o discuţie cu ea.Sau cel mai usor îţi iei căşti şi aşa nu mai are ce comenta nimeni

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ia niste videoclipuri de pe net, asa poate ii pare mai digerabila si explica-i de ce iti place si de ce merita mai mult decat ce asculta ea. Si incepe cu chestii soft. Poate va deschide ochii, daca reusesti sa o atragi in chestia asta cu grija, fara s-o critici sau sa ii intorci spatele. Sunteti surori, nu trebuie sa fie o competitie intre voi.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Vorbeste cu sora tawinkingFara sa tipi sau sa o jignesti big grin Spune-i pur si simplu ca tie iti place genul asta de muzica si ca fiecare are gusturile lui.winking
Ea ar trebui sa inteleaga...winkingDaca nu se rezolva asa vorbeste cu parinti taiwinking

| zuzumic a răspuns:

Simplu baga. ti castile in urechi ...sau daca ai o camera care nu e in casa unde sta sora ta amenajeaza o si asculta cat vrei ce vrei... nimeni nu e obligat sa asculte ce asculti tu

| andreii2 a răspuns:

Cumpara niste casti.costa 30 lei. Ea nu e obligata sa asculte ce asculti tu.

| Parintele a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai sa se implice in chestia asta daca tu nu poti rezolva cu vorba buna direct cu soara ta.

| BlueRose1 a răspuns:

Vorbeste cu ea spune-i ca tie iti place muzica pe care o asculti si ca uh nu ai comentat la muzica pe care o asculta ea si mai simplu ia-ti casti si punetile pe urechitongue