| TheCody a întrebat:

Eu ascult rap de cand ma stiu si in ultima vreme am onbervat ca...sunt cam singurul care o face? Puteti sa-mi spuneti si mie ce muzica se asculta in ziua de azi(cred ca am ramas cam in urma cu celelalte genuri)? In fine, nu manele, nu populara si NU METAL!

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

In Young, in Hear Me Now, in Been To Hell aude si un surd distorsul de pe chitara.Si de aceea imi plac mai mult melodiile lor in care baga si chitara din plin.Se foloseste si toba, si bassul.Rezulta ca sunt melodii rap-metal.Vezi genul metal foarte, foarte obtuz.Nu e asa, deloc.Metalul e cel mai complet gen de muzica,mai ales cel mai puternic.Dar, totusi, ca sa te luminez... iata niste metaluri:

http://www.youtube.com/watch?v=i-W2Y7MTxM0
http://www.youtube.com/watch?v=ZpUYjpKg9KY&ob=av3e
http://www.youtube.com/watch?v=u_tORtmKIjE
http://www.youtube.com/watch?v=x2sd8UMUaIk&feature=relmfu

10 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Da' metalul ce are,faci varicela daca nu il pui pe lista de interzise. Exista si rap-metal,care e chiar foarte placut prin amestecatura asta de genuri,daca zici ca asculti rap de cand te stii nu se poate sa nu fi nimerit peste un Limp Bizkit sau un Hollywood Undead.
In fine,in ziua de azi,in mare majoritate se asculta căcaturi house,cu versuri de oligofreni,gay latino, gen Enrique Iglesias, Pitbull sau cocalarii de la Narcotic Sound.Si soft-rock de hipstari si pipite mai vad ca se asculta, stil The Killers si Kings of Leon.Dar in principal, house infect si pseudo-muzica.

| TeoPT a răspuns:

Ce înseamnă pentru tine Rap? Fiindcă Rap-ul adevărat merge super bine cu metal-ul. Dar dacă pentru tine metalul e otravă, țin să cred că asculți un rap de caca. Deci, dă exemple de artiști de rap pe care îi asculți.

| SongElena a răspuns:

Asc ce muzica iti place tie ca muzica rap nu e invechita de fapt cea mai invechita muzica de pe acum sunt manelele asa ca.laughing eu asc si rap si urban, dance.pop, pop-rock... stiii si putea incerca sa vezi daca iti place si pop sau altea din astea.winking

| Paulla a răspuns:

În general se ascultă muzică comercială de prost gust(vezi Gaga, Alexandra-Nu-Ştiu-cum ş.a.m.d.).
Dar oricum, ce are metalul? Îmi permit să spun că e cel mai bun gen muzical. Cum a spus şi Dumnezău, dacă asculţi rap de când te ştii, nu se poate să nu fi dat peste vreo combinaţie de rap şi metal.
În fine, tu ascultă ce-ţi place, nu ce ascultă majoritatea.

| Downfall a răspuns:

De acord cu Dumnezău

| Gabica a răspuns:

Nu esti singurul...tot cercul meu de prieteni asculta rap(inclusiv eu)...dar acum ori se asculta pop gen Selana Gomez ori rock d-ala de ma enerveaza pe mine.Asa ca eu tot la rap raman

| TheCody explică:

Dumnezau, da, am nimerit si peste H.U. si de fapt imi place la nebunie dar nu mi se pare de loc metal. Cum vad eu genul metalul: 3 minute solo de chitara de te plictisesti pana la lacrimi, dupa acea 3-4 versuri amarate puse acolo doar pentru rima(si alea urlate), inca 3 minute de chitara si gata melodia.

| TeoPT a răspuns (pentru TheCody):

Păi bine zici, chiar că e "cum vezi tu". Nu e deloc așa.

| Dumnezău a răspuns (pentru TheCody):

In Young, in Hear Me Now, in Been To Hell aude si un surd distorsul de pe chitara.Si de aceea imi plac mai mult melodiile lor in care baga si chitara din plin.Se foloseste si toba, si bassul.Rezulta ca sunt melodii rap-metal.Vezi genul metal foarte, foarte obtuz.Nu e asa, deloc.Metalul e cel mai complet gen de muzica,mai ales cel mai puternic.Dar, totusi, ca sa te luminez... iata niste metaluri:

http://www.youtube.com/watch?v=i-W2Y7MTxM0
http://www.youtube.com/watch?v=ZpUYjpKg9KY&ob=av3e
http://www.youtube.com/watch?v=u_tORtmKIjE
http://www.youtube.com/watch?v=x2sd8UMUaIk&feature=relmfu

| TheCody explică:

Man, mie chiar nu-mi pasa de instrumentatie, tot ce conteaza pentru mine suint versutile si de asta ascult H.U. pentru ca majoritatea melodiiloe au versuri absolut geniale. Si ma bucur ca in American Tragedy si-a mai inchis gura Da Kurlzz pentru ca strica toate melodiile cand se baga cu urlete.

| MGeorgi a răspuns:

Si eu ascult rap happy...nu stiu ce ti se pare tie asa invechit ...bine ca majoritatea asculta rock.dar asta nu inseamna ca trebuie sa te apuci si tu happy.