| vali11 a întrebat:

Sall tpu.Intrebare pentru cei care aveti orga.
1As vrea daca e poate sa-mi spune-ti ce orga aveti si cat de multumiti sunteti de ea?
2Care este cea mai buna firma care fabrica orga?

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Nu tine neaparat de firma.
In general cele mai bune sunt facute de Roland,Yamaha si Casio.
Roland este mai mare, cu mai multe octave, yamaha nu am vazut cu mai mult de 5 octave.
Depinde ce anume vrei sa canti, daca vrei muzica populara iti recomand si yamaha si Roland G800 sau G1000.
Pentru muzica usoara un casio.
Pentru studiu de pian(muzica clasica) recomand Roland pentru ca are mai multe octave.

1 răspuns:
| TeoPT a răspuns:

Am un Casio CTK-230.

Nu e performantă dar la 580 de lei cât am dat pe ea, sunt foarte mulțumit.
Aș zice Yamaha.