| Zuhn a întrebat:

Salut, am decis ca vreau sa invat sa cant la o chitara electrica si nu prea stiu ce chitara si amplificator sa aleg la inceput. Deci am decis sa va cer ajutorul, nu prea stiu preturile si nu stiu ce buget sa aloc. Asa ca as vrea sa imi recomandati o chitara si restul aparaturii necesare, sa fie decente pentru un incepator si intr-un buget rezonabil. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Potterhead77 a răspuns:

Cel mai bine pentru un incepator e sa canti prima data la o chitara clasica, dar daca chiar vrei una electrica, chitarele Ibanez sunt foarte bune.
Pt o chitara electrica ai nevoie de chitara, de un amplificator, si cablu, optional ar fi bine sa iti iei si niste pene.
O chitara electrica buna este cam 1000-2000 de lei, un amplificator este cam 300 de lei, un cablu este cam 50 lei iar niste pene sunt cam 3 lei o pana doar ca ar fi bine sa iti iei mai multe pentru ca se ratacesc usor.
Te poti uita pe site ul MCmusical pentru ca au produse foarte bune si calitative

| Zuhn explică (pentru Potterhead77):

Mersi de sfaturi. Vreau sa încep cu una electrica, de asta nu vreau una clasica.