| Stefanut12345242 a întrebat:

Am o intrebare. Am o boxa jbl flip 4.Pe net la specificații scrie ca e rezistenta la apa adica are IPX7 dar pe YouTube am vazut ca la uni după ce a pus-o in apa s-a stricat. Deci, se strica daca o pun in apa?

Răspuns Câştigător
| IonelP a răspuns:

Da, am avut si eu una si am bagat-o in apa si s-a stricat.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Doar nu vrei audiții subacvatice... normal că "crapă" sub apă

| Stefanut12345242 explică (pentru sierra1):

Nu mai răspunde dacă nu sti. IPX7 inseamna rezistenta la apa max 30 min si max 1 metru adancime. Si la uni nu avea nimic si la alti se strica.

| sierra1 a răspuns (pentru Stefanut12345242):

Mihăiță mamă, nu scrie nicăieri de boxa aia a ta că indeplinește normativul IP68!

| Stefanut12345242 explică (pentru sierra1):

Boss. Am zis IPX7. SI am zis ce înseamnă IPX7. Cauta pe eMAG si scrie ca e rezistenta la apa pentru ca are IPX7.