| ennemygabi a întrebat:

Am o problema nu amplificatorul de la chitara(Ibanez 20 v)...De fiecare data cand il pornesc se aude incet Radioul..., problema e ca nu`mi mai ia chitara. Sfaturi, ar trebui sa merg cu el al electronist?

3 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

E clar de la chitara. Ori ii schimbi toata electronica, ori o ecranezi bine, in general problema apare la dozele single coil, de fapt, de-aia s-au inventat humbuckerele, pentru ca rezolva problema cu radio-ul. Acum ca exista tehnologie mai "avansata", nici single coil-urile nu mai prind radio. Eu am prins radio si pe humbuckere oricum.

| Starla14 a răspuns:

Probabil ar trebuie vazut, dar inainte verifica pe alt cablu poate fi si asta sau deschidel si verifica sa nu fie vreun fir desprins de la difuzor la mufe sau rupt. In caz ca este un fir rupt foloseste un pistol de lipit.winking

| Thunderstruck a răspuns (pentru Starla14):

Poate te pricepi mai bine, dar cum ar putea fi aceasta problema de la un cablu rupt? La boxele de la PC daca ti se rupe un cablu, exista sanse sa prinda radio?