| Yssa142 a întrebat:

am si eu o intrebare. vreau sa cant la chitara electrica foarte muot de cativa ani. a pana acum nu mi-am indeplinit visul. pot canta la chitara electrica fara sa stiu sa cant la chitara clasica? vreau un raspus sigur. promit ca dau funda celui mai bun! multumesc!

1 răspuns:
| BoneShiver a răspuns:

Da si nu. Depinde concret de ce vrei sa faci!
Daca vrei doar sa copiezi niste riffuri, sigur ca da! Trebuie doar sa inveti miscarea.
Daca vrei sa compui tu ceva sau sa inveti sa fii felxibil... mai greu. Dar se poate! Acuma... Chitara rece (clasica) o poti duce cam oriunde si ofera flexibilitate.

Acuma... depinde si de tine. Eu iti recomand sa iei ceva super ieftin, gen sub 300 lei, o tinichea, sa te saturi de electrica rolling on the floor Bafta! big grin