| Myth a întrebat:

Salut,
As dori sa cumpar o chitara electrica. Mai am o chitara acustica, stiu sa cant la ea, dar nu stiu cum sa aleg una electrica.

Am vazut o chitara care imi face cu ochiul si as dori sa imi spuneti parerile voastre : http://guitarshop.ro/chitara-electrica-jackson-js1r-dink y_p30.html

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Thunderstruck a răspuns:

Ia-ti tati o chitara cu bridge fix, gandeste-te ca un floyd rose original costa mai mult decat chitara ta. Jacksonu tau o sa se dezacordeze din 5 in 5 minute, iti garantez.Mai bine iti iei o chitara mai ieftina si cu bridge fix si un amp pe modelling - peavey vypyr, fender mustang, line 6 spider.

| Duucu a răspuns:

Și eu vreau să cumpăr, dar am spus că mai bine iau un Squier Bullet cu un amplificator Fender Mustang decăt o chitară mai scumpă.

| jeanstefan a răspuns:

Acel jackson este o chitara foarte buna!
Dar trebuie sa te gandesti ca pe langa acea chitara in valoare de 750 de lei iti mai trebuie si un amplificator, iti mai trebuie si un cablu ti-ar mai trebuii si accesorii si na cu toate astea se aduna o suma destul de rotunda. Insa daca bugetul te tine e okwinking