| LastChance a întrebat:

Pentru fanii Metallica: care album este preferatul vostru şi ce argumente aduceţi pentru el?

23 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Lulu. laughing
Mai trebuie vreun argument?

| LastChance explică (pentru Dumnezău):

Da, chiar am curiozitatea să-l aud. Mie nu mi se pare rău deloc. Trebuie doar să-l înţelegi. (la fel cu St. Anger)

| RockNbeer a răspuns (pentru LastChance):

Lulu nu este un album Metallica, este album Lou Reed big grin
Metallica este un fel de backing track pe albumul ala.

| LastChance explică (pentru RockNbeer):

Crede-mă, ştiu despre Metallica mai multe decât ai putea să-ţi închipui.

| RockNbeer a răspuns (pentru LastChance):

Nu poate decat sa ma bucur cand aud(vad) asa cevawinking

| LastChance explică (pentru RockNbeer):

Dacă eşti fan, nu cred că ar trebui să te bucure. laughing

| RockNbeer a răspuns (pentru LastChance):

De ce nu, nu ma intereseaza daca cunosti mai multe informati decat mine, ma bucur doar ca nu sunt singurul interesat

| LastChance explică (pentru RockNbeer):

Nu e vorba de asta. Eu îţi împărtăşesc interesul, dar în alt mod. big grin

| RockNbeer a răspuns (pentru LastChance):

Nu mam prins, care este celalalt mod?

| LastChance explică (pentru RockNbeer):

Eh, mai bine nu dau detalii. O lăsăm aşa.

| Lluucciiaann a răspuns (pentru LastChance):

Stii despre Metallica mai mult decat stie Metallica!

| LastChance explică (pentru Lluucciiaann):

Aproape.

| RockNbeer a răspuns:

Kill 'em all, pentru mine...aceea a fost cea mai tare perioada Metallica.

| KristalPop a răspuns:

"Death Magnetic" că îmi plac toate melodiile pe de albumul ăsta. Broken, Beat & Scarred \m/.

| MetalForever a răspuns:

Nu ma pot decide intre Master of puppets si Kill 'em all.Si cred ca vezi si tu(ca fan) motivul:melodii ca Battery, Damage Inc., Orion...etc nu le poti ignora, oricat de mult te crezi fan Megadeth si ii tii partea lui Dave(nu la propriu, nu o lua personal)-Master of puppets este un thrash metal mai melodic decat Kill 'em all, cu ritmul mai..accelerat in unele cazuri, dar sunt destui termeni ca sa le compari, dar eu tot nu ma pot decide.Eu il simt pe Dave si in Master of puppets. Cele mai bune albume sunt, clar, cele 2 mentionate mai sus.Pentru mine.Pot porni o discutie lunga,dar e greu in scris, asa ca o tin pentru mine, ma contrazic singur, ca un nebun.
Nu stiu de ce am impresia ca esti de acord cu mine, ca cezi acelasi lucru.Simt si eu ce simte si alt fan adevarat.Nu imi spune ca stii mai multe decat mine despre Metallica(este trupa cu care am inceput sa ascult..acest gen cu mai multe subgenuri impartite si ele in categorii:ROCK-cum ii zice orice taran.)-pentru ca poate chiar stii mai multe, nu ma indoiesc, dar opinia mea e ca stim aceleasi lucruri.Iar am impresia ca si tu crezi acelasi lucru.

Argumente(pe langa cele mentionate):nu mai am.

| LastChance explică (pentru MetalForever):

N-a zis nimeni nimic de Dave Mustaine. De ce il bagati peste tot cand vine vorba de Metallica? pfff...

| MetalForever a răspuns (pentru LastChance):

Dupa mine, el a definitivat stilul Metallicii.Lafel ca si Iommy, de la Sabbath.Nu am zis ca ceilalti nu ar fi buni, dar solourile lui au marcat Metallica, poate nu ai inteles bine, sau nu m-am exprimat eu cum trebuie.Desi cred la prima varianta, pentru ca nu am folosit numele''Mustaine'' cu sens negativ, in niciun fel in conversatia asta.happy.

| LastChance explică (pentru MetalForever):

La fiecare conversatie despre Metallica, aud de Dave. Eu zic ca atunci cand zici "Dave Mustaine", te referi la Megadeth, nici pe departe la Metallica.

| MetalForever a răspuns (pentru LastChance):

Atunci cand zici "Dave Mustaine", te referi la Megadeth, nici pe departe la Metallica.----------->>>>>ti-am zis, Mustaine a pus fundatia si primele caramizi la Metallica, ramanand doar acoperisul, care a fost ulterior completat de Kirk.Ca si chitara, zic.Intelegi?
Nu am zis(ca mai demulthee hee)ca Mustaine trebuie desconsiderat,ca era nu stiu cum si etc.
Pe orice metalist l-ai intreba de Mustaine,ti-ar zice de Megadeth, dar ar aminti si de Metallica.
Cand asculti Kill 'em all nu te gandesti la Dave? Adica la Megadeth? Eu nu asta ziceam? Mustaine a preluat stilul de la Metallica, facandu-l mai ''rapid si heavy''cu sensul asta ii folosesc numele lui Mustaine.
Tu intrebai de Metallica, nu de Megadeth, eu ti-am zis parerea mea despre influenta chitarii lui Mustaine.

| LastChance explică (pentru MetalForever):

Crede-ma, stiu mult mai multe povesti despre Metallica decat oricine de pe TPU si ma cam satur sa le citesc iar si iar. Ideea era ca tu ai deviat de la intrebare. Oricum, mersi de raspuns.

| MetalForever a răspuns (pentru LastChance):

Cu ce am deviat?laughing)))
Am zis ca Dave a fost sufletul Metallicii...cu ce am deviat ca am zis ca imi place Kill 'em all, in care apare si Dave? Ai intrebat ce album ne place.
E parerea mea.
Ziceam iarasi ca Mustaine a preluat stilul de la Metallica, sau asta era la celalalt raspuns?laughing)le incurc.
Anyway,''stiu mult mai multe povesti despre Metallica decat oricine de pe TPU '' foarte bine.Stiai macar ca Dave a facut cu Metallica albumul Kill 'em all? Daca stiai,nu ai fi zis ca am deviat de la intrebare. Fara suparare,nu zic ca nu stiai,dar gresesti, nu am deviat de la intrebare, zicand de Dave.E un nume care apare in membrii Metallicii si care era bun, a scris istorie, pentru mine.
Puncthappy

| LastChance explică (pentru MetalForever):

Kill em all are doar 4 piese la care a contribuit Mustaine. Nu tot albumul e scris de el.

| Høst a răspuns:

„Ride the Lightning", nu știu de ce. Poate pentru că e ultimul album în care apare Dave...