| Madutza_Mada_1999 a întrebat:

Stiu ca o sa pun o intrebare cam prosteasca dar in fine...Cum pot sa descarc muzica pe calculator? Am mai incercat in niste moduri dar n-a mers...

Răspuns Câştigător
| Gekkō a răspuns:

Hm, depinde de unde anume te-ar interesa muzica şi diferă de la melodie la melodie, dar dacă vrei să ai o melodie de pe YouTube, există un program, online, care trebuie să introduci URL-ul de la videoclipul de pe Youtube şi dai download, astfel vei obţine melodia MP3 din videoclipul respectiv.
aici găseşti programul, e online direct http://www.youtube-mp3.org/

sau mai poţi găsi programe de genul, tot online, scriind: youtube downloader mp3 online

Acum mergi la YouTube şi accesezi un clip dorit de la care vrei melodia, iar din josul clipului e o bară în care scrie About Share Add to, dai SHARE şi îţi apare URL-ul (un şir de cifre şi numere), îl copiezi, şi dai paste în programul care ţi-am dat linkul mai sus, apoi download.

Succes!

1 răspuns: