| Florea_Andrei_1994 a întrebat:

Am 16 ani si de curand am achizitionat o chitara si am inceput sa iau lectii de pe youtube si doresc sa merg si la profesor.Voi credeti ca tarziu sa ma apuc la varsta asta?(Adica si parintii si prietenii spun ca am cat de cat ureche muzicala).Voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| tudus a răspuns:

Chitara e unul din cele mai simple insturmente de invatat pentru nu necesita multa teorie muzicala... dupa ce ai invatat 3 game, ti.ai luat un capodastru si ai facut bataturi in buricul degetelor mai ai doar de invatat sa tii ritmul

asa ca nu ai sa ai nici o problema la varsta ta

| doarK a răspuns:

Nu vad de ce ar fi tarziu sa iei lectii de chitara la 16 ani, poti sa iei lectii si la 60, nu conteaza. Sti vorba aia „ Mai bine mai tarziu decat niciodata" dar in cazul tau nu este nici tarziu nici devreme. Daca iti place ceva il poti face la orice varsta (cu mici exceptii de sanatate). Simtete liber sa inveti, nu doar sa canti la chitara dar si orice altceva, nu este niciodata prea tarziu sa inveti ceva nou pentru tine. Sper ca te-am ajutat. happy