| angeloff a întrebat:

am nevoie de ajutoru vostru.M-am apucat de hip hop, sunt la inceput si am nevoie de parerile voastre. Uitati Link de la melodie http://www.youtube.com/watch?v=u6sGqWFVUck Angelo - Du-te Tare

2 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

1. Negativul ala e o porcarie! Nu e rap, e pseudorap cu grave influente de house! Alegeti mai bine instrumentalele...
2. Ai grija la mix/master mai ales cand e vorba de voce! Ti ai pus un condensator de ti zgarie urechea iar Eq-ul e pe dinafara! Prea pe inalte, nici urma de bass!
3. Versurile sunt cam simple. Daca vrei sa faci rap trebuie sa ai un vocabular bogat!
4. Flow ai, ritm ai, voce ai. Continua!

| Vix999 a răspuns:

Negativul e frumos dar nu pentru stilul hip-hop.
Refrenul nu-mi place...e asa manelistic putin happy Iar acel duuuu-du-te tare nu stiu..asa cum e cantat ma zgarie grav pe timpan

Fi putin mai agresiv, fa versuri mai complexe, alege-ti negativele mai bine (pe asta mergea eventual un r&b in care sa vorbesti asa frumos de o fata sau ceva) - negativul e prea soft pentru duritatea versurilor
Mare grija cu sunetele inalte ca zgarie. Incearca sa eviti lungirea primului cuvant din vers.
Pe fundal este asa un blink blink...e fantastic de fara sens happy
Negativul e facut de tine sau e luat de undeva si modificat putin?
Nu sunt critic de muzica dar lumea zice cum ca as avea ureche muzicala asa ca parerea mea este de simplu om care apreciaza muzica buna, nu e parere de expert happy Deci a se interpreta ca atare.